ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այցելել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության դիվանագիտական դպրոց՝ հանդես եկել դասախոսությամբ:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը,վարչապետը դպրոցի ունկնդիրներին է ներկայացրել Ազգային Ժողովի կողմից ընդունված Կառավարության ծրագիրը: «Մեր հիմնարար սկզբունքն այն է, որ ժամանակակից աշխարհում պետք է կառուցել գիտելիքի վրա հիմնված տնտեսություն. զարգացած են համարվում այն երկրները, որոնք ոչ թե ապրանք, այլ գիտելիք են արտադրում»,- ասել է վարչապետը: Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ նշված հիմքերի վրա հենվելով կառավարությունը ձգտում է ապահովել տնտեսական աճ:
Տիգրան Սարգսյանը պատասխանել է նաև դպրոցի ունկնդիրների հարցերին, որոնք մասնավորապես վերաբերում էին ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հետևանքների հաղթահարմանը, էներգետիկային, տարածքային համաչափ զարգացմանը, արտահանմանը և այլն:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян посетил дипломатическую школу Министерства иностранных дел, где выступил с лекцией.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, студентам дипшколы Тигран Саркисян представил правительственную программу, утвержденную Национальным собранием. «Наши основополагающие принципы таковы: в современном мире мы должны строить наукоемкую экономику. Развитыми считаются те страны, которые экспортируют не товары, а знания», – подчеркнул он. Именно за счет знаний правительство Армении стремится обеспечить экономический рост.
Премьер ответил на все интересующие учащихся школы вопросы, которые касались преодоления финансово-экономического кризиса, сферы энергетики, соразмерного развития областей и др.