Դեկտեմբերի 27-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3, 250, 000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 386.56 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 387.5 դրամ:
Դեկտեմբերի 27-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 384.50 դրամ` դեկտեմբերի 26-ի համեմատ ավելանալով 0.90 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 502.70 դրամ` ավելանալով 1.63 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.02կետով` կազմելով 12.34 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 27 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 3,25 млн. по среднему курсу 386,56 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 387,5 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 27 декабря составил 384,50 драма, увеличившись по сравнению с 26 декабря на 0.92 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 502,70 драма, увеличившись на 1.63 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.02 – до 12,34 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.