«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ և UNISTREAM-ը սկսում են համագործակցություն UNISTREAM դրամական փոխանցումների համակարգով դրամական փոխանցումների իրականացման ոլորտում:
Մինչև 2012թ. հունվարի ավարտը UNISTREAM դրամական փոխանցումների համակարգը ներկայացված կլինի ՀՀ բոլոր մարզերում ի շնորհիվ ՎՏԲ-Հայաստան բանկի լայնածավալ մասնաճյուղային ցանցի, և հանրությունը հնարավորություն կունենա դրամական փոխանցումներ կատարել կամ ստանալ ամենացածր սակագներով Բանկի 68 մասնաճյուղերից ցանկացածում և գլխամասում, ինչպես ռուսական ռուբլով, այնպես էլ ԱՄՆ դոլարով և Եվրոյով:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն` Ա. Խաչատրյան, – «UNISTREAM համակարգը դարձավ թվով տասերորդ միջազգային դրամական փոխանցման համակարգը, որի ծառայություններից կարող են օգտվել Բանկի հաճախորդները: Տվյալ համագործակցությունից մենք ակնկալում ենք բարձր մակարդակով և շահավետ պայմաններով մեծ քանակությամբ հաճախորդների սպասարկման հնարավորության իրականացում: Մենք վստահ ենք, որ յուրաքանչյուր հաճախորդ կկարողանա Բանկում գործող մի շարք դրամական փոխանցման համակարգերից ընտրել իրեն հարմար դրամական միջոցի ուղարկման և ստացման տարբերակը»:
«Հայաստանը հանդիսանում է ԱՊՀ երկրներում դրամական փոխանցումների առավել հեռանկարային ուղղություններից մեկը, որտեղ համակարգը իրականացնում է իր գործունեության ակտիվ զարգացում բոլոր հիմնական ուղղություններով», ասաց UNISTREAM-ի նախագահ Սուրեն Այրյանը: «Աշխատանքի սկիզբը այնպիսի հզոր ֆինանսական ինստիտուտի հետ, ինչպիսինն է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, մենք դիտարկում ենք որպես կարևոր քայլ այս երկրում մեր ցանցի ընդլայնման համար: Առավել ևս, որ Բանկը հանդիսանում է ՎՏԲ խմբի անդամ, որն ունի մասշտաբներով սկզբունքային դիրքեր ողջ շուկայում: Այդ իսկ պատճառով այս ֆինանսական ինստիտուտի հետ համագործակցությունը մեզ համար լուրջ խթան է հետագա առաջընթացի համար»: Նա նաև նշեց, որ ԱՊՀ-ում գործում են ավելի քան 15 000 սպասարկման կետեր, իսկ UNISTREAM-ի բանկեր-գործընկերների քանակը գերազանցում է 130-ը (չներառելով ռուսական ֆինանսական ինստիտուտները):

28 Декабрь 2011 - 09:26 AMT
ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» и UNISTREAM начинают сотрудничество в сфере осуществления денежных переводов по системе денежных переводов UNISTREAM. До конца января месяца 2012г. система денежных переводов UNISTREAM будет представлена во всех регионах Армении благодаря обширной филиальной сети «Банка ВТБ (Армения)». Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, население будет иметь возможность отправлять и получать быстрые денежные переводы по самым низким тарифам в любом из 68 филиалов и головном офисе «Банка ВТБ (Армения)», как в российских рублях, так и в долларах США и Евро.
«От данного сотрудничества мы ожидаем реализации возможности обслуживания большого количества клиентов на высоком уровне и по выгодным тарифам. Мы уверены, каждый клиент сможет выбрать удобный способ перевода и получения денежных средств из широкого спектра систем денежных переводов» – сказал директор департамента развития розничного бизнеса ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Артак Хачатрян.
В свою очередь президент UNISTREAM Сурен Айриян подчеркнул, что Армения является одним из наиболее перспективных направлений денежных переводов в СНГ, где система проводит самое активное развитие по всем ключевым направлениям своей деятельности. «Начало работы с таким мощным финансовым институтом как Банк ВТБ (Армения) мы рассматриваем как важный шаг по наращиванию нашей сети в этой стране», – добавил он. Президент UNISTREAM также сообщил, что в СНГ система оперирует более 15 000 сервисных пунктов, а количество банков-партнеров UNISTREAM (не включая российские финансовые институты) превышает 130.