Ըստ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի, 2011թ. նշանավորվեց բավականին մեծ բարեփոխումներով տնտեսական ոլորտում: «Դա թույլ տվեց ընկերություններին ապահովել աճ ու զարգացում, սակայն դա բավարար չէ: Գործարար հանրության անունից կարող եմ ասել, որ մենք ավելիին ենք սպասում»,-ասել է նա դեկտեմբերի 28-ին Երևանում Սերժ Սարգսյանի նստավայրում գործարարների համար կազմակերպված ընդունելությունից հետո: Նա նշել է, որ իրականացվող բարեփոխումները ճիշտ ճանապարհով են ընթանում, դրանց արդյունքները տեսանելի կլինեն արդեն 2012թ.:
Այնուամենայնիվ, ըստ Յիրիկյանի, 2011թ. աշխատատար էր, սակայն լավ տարի էր բարձր ցուցանիշների արձանագրման առումով: «Սակայն, դա չի նշանակում, որ մենք պետք է տեղում դոփենք, մենք պետք է ավելի ջանադրաբար աշխատենք ավելի բարձր ցուցանիշներ ապահովելու համար»,-ասել է նա:
Գործարարը կարևորել է այն, որ գործարար հանրությունը պետք է առավել զգոն լինի ողջ աշխարհում անկայուն իրավիճակի պատճառով: «Այն նվաճումները, որոնց մենք հասել ենք 2011թ., կօգնեն մեզ լավ արդյունքների հասնել 2012թ.»,-հավելել է նա: Ավելին, նա վստահ է, որ հայ գործարարներին կհաջողվի հաղթահարել դժվարությունները 2012թ. բիզնեսի խելամիտ կառավարման հաշվին:
Անդրադառնալով գործարար միջավայրի բարելավմանը երկրում՝ Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ անհրաժեշտ է, որ բիզնեսը կարողանա օգտվել իշխանությունների ստեղծած պայմաններից և չխուսափի պատասխանատվությունից:
Անդրադառնալով ընկերության ծրագրերին՝ Ռալֆ Յիրիկյանը ասել է, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կշարունակի 2011թ. ծրագրերը ինչպես ինովացիոն մոտեցումների ներդրման, այնպես էլ սոցիալական ծրագրերի իրականացման գծով:

По мнению генерального директора компании “ВиваСелл-МТС” Ральфа Йирикяна, 2011 год ознаменовался значительными реформами в экономической сфере. «Это помогло компаниям обеспечить рост и развитие, но этого не достаточно. От имени бизнес-сообщества могу сказать, что мы ждем большего», – сказал он 28 декабря в Ереване после новогоднего приема у главы государства Сержа Саргсяна. Гендиректор отметил, что реализуемые реформы идут по правильному пути и их результаты будут видны уже в 2012 году.
Тем не менее, по его словам, 2011 год был трудоемким, но хорошим годом в плане достижения высоких показателей. «Однако, это не означает, что мы должны сидеть на месте, мы должны работать с большим усилием для обеспечения еще больших показателей», – сказал он.
В связи с этим глава компании придал важность тому, что бизнес-сообщество должно быть более бдительным на фоне нестабильной ситуации во всем мире. «Те достижения, которых мы добились в 2011 году, помогут нам добиться лучших результатов в 2012 году», – добавил он. Более того, гендиректор уверен, что армянским бизнесменам удастся преодолеть трудности в 2012 году за счет разумного ведения бизнеса.
Касаясь непосредственно улучшения бизнес-среды в стране, Ральф Йирикян сказал, что необходимо, чтобы сам бизнес мог пользоваться созданными со стороны властей условиями и не уклонялся от ответственности.
Говоря о планах компании, ее глава сообщил, что в 2012 году “ВиваСелл-МТС” продолжит программы 2011 года, как по линии внедрения инновационных подходов, так и по линии реализации социальных программ.