«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ երեխաներին նվիրված ամանորյա նախատոնական բարեգործական ակցիայի շրջանակներում հավաքվեցին նվերներ Հայաստանի ավելի քան 15 կազմակերպություններից:
Նոյեմբերի 27-ին ավարտվեց «Երկրի մասշտաբով` յուրաքանչյուր երեխայի օգտին» ակցիան`կազմակերպված հօգուտ «Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի» (Children of Armenia Fund): Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, ամանորյա տոների կապակցությամբ բանկի, ինչպես նաև խոշոր կազմակերպությունների աշխատակիցների ու մասնավոր հաճախորդների ջանքերով հավաքվեցին նվերներ Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերի անապահով ընտանիքների երեխաների համար:
«Բանկի կողմից երեխաների համար իրականացվող սոցիալական ծրագրի շրջանակներում կոչ արեցինք մեր բոլոր հաճախորդներին միանալ այս նախաձեռնությանը և մեր ներդրումն ունենալ երկրի աճող սերնդի հոգատարության գործում:
Անչափ ոււրախ ենք, որ մեզ միացան մեծ թվով կազմակերպություններ ու հասարակ մարդիկ: Համոզված ենք, որ այս նախագիծը հետագայում կնպաստի համատեղ գործերի իրականացմանը: Շնորհակալություն ենք հայտնում բոլորին, ով միացավ մեզ և կիսեց իր սրտի ջերմությունը այն մարդկանց հետ, ովքեր իրոք ունեն դրա կարիքը: Հատուկ շնորհակալություն ենք հայտնում նաև «Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամին», որի աջակցությամբ կարողացանք կազմակերպել նվերների առաքումը հասցեատերերին»,- ասվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն ակտիվ գործունեություն է ծավալում սոցիալական պատասխանատվության և բարեգործության ոլորտում` պարբերաբար անցկացնելով ակցիաներ «Երկրի մասշտաբով` յուրաքանչյուրի օգտին» ընդհանուր կարգախոսով և նախատեսված բնակչության տարբեր խմբերի համար: Բանկի սոցիալական գործունեության հիմնական նպատակն է նպաստել մշակույթի և սպորտի զարգացմանը, մայրության և երեխաների պաշտպանությանը, ինչպես նաև օժանդակել բազմազավակ և անապահով ընտանիքների կայացմանը, II Համաշխարհային և Ղարաբաղյան պատերազմների վետերաններին:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1998 թվականին: Բանկը 100%-ով հանդիսանում է ռուսաստանյան խոշորագույն բանկերից մեկի` «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ին դուստր ձեռնարկությունը:

27 ноября завершилась акция ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» «В масштабах страны – в интересах каждого ребенка» среди клиентов банка, в ходе которой было собрано подарков от более чем 15 организаций Армении. Как сообщает пресс-служба банка, акция проводилась в пользу детской благотворительной организации COAF (Children of Armenia Fund). В преддверии новогодних праздников сотрудники банка, а также работники крупных организаций и просто частные клиенты собрали рождественские подарки для детей из малоимущих семей Армавирского и Арагацотнского регионов Армении.
«В рамках реализуемой банком социальной программы помощи детям мы обратились с призывом к своим клиентам поддержать нас в этом благородном начинании и внести свой вклад в дело заботы о здоровье и развитии подрастающего поколения нашей страны. Мы очень рады, что на наш призыв откликнулось столько организаций и простых людей. Уверены, что положено хорошее начало для больших дел, которые можно делать вместе. Спасибо всем, кто поддержал нашу идею и поделился частичкой душевного тепла с теми, кто в этом особо нуждается.
Отдельное спасибо детской благотворительной организации COAF, без содействия которой мы не смогли бы организовать доставку подарков по назначению», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
В сообщении также отмечается, что ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» активно проявляет себя в сфере социальной ответственности и благотворительности, периодически проводя акции под общим лозунгом: «В масштабах страны – в интересах каждого», которые адаптируются для различных групп населения. Основными направлениями социальной деятельности банка являются содействие развитию культуры и спорта, содействие защите материнства и детства, предоставление помощи многодетным и малообеспеченным семьям, поддержка ветеранов Второй мировой и Карабахской воин.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» основан в 1998 году. Банк является 100-процентной дочерней структурой крупнейшего российского банка «Газпромбанк» ОАО.