Հայաստանի կառավարությունը դեկտեմբերի 29-ի նիստում որոշում է կայացրել 2012 թվականի մայիսի 12-ից օգոստոսի 12-ը Հարավային Կորեայի Հանրապետության Յոսու քաղաքում կայանալիք «Կենդանի օվկիանոսը և մերձակա տարածքները, միջոցների բազմազանությունն ու նրանց ռացիոնալ օգտագործումը» խորագրով «էքսպո 2012 ՅՈՍՈՒ Կորեա» համաշխարհային ցուցահանդեսին Հայաստանի Հանրապետության մասնակցության ծրագրի և նախահաշվի հաստատման մասին:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը հայտնել է, որ ցուցահանդեսին մասնակցելու համար անհրաժեշտ գումարը ծանր բեռ չի լինի Հայաստանի պետբյուջեի համար, քանի որ այն կհատկացնեն Չինաստանի ու Կորեայի կառավարությունները:

Правительство Армении на заседании 29 декабря одобрило программу и смету для участия в международной выставке “Экспо 2012 Йосу Корея”. Как сообщил министр экономики Тигран Давтян, выставка пройдет в Южной Корее с 12 мая по 12 августа 2012 года под девизом – “Живой океан и прилегающие территории, многообразие средств и их рациональное использование”.
Глава министерства сообщил, что расходы на участие армянской делегации в корейской выставке не ляжет дополнительным бременем на госбюджет Армении, поскольку они будут предоставлены со стороны правительств Китая и Кореи.