Հայաստանում իր գործունեության հոբելյանական՝ 15–րդ տարին «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը գնահատում է չափազանց հաջողված, հաշվի առնելով տարվա ընթացքում կյանքի կոչված ծառայությունների մակարդակը բարելավող ծրագրերն ու նախաձեռնությունները, ինչպես նաև հայաստանյան և միջազգային կազմակերպությունների կողմից բանկի աշխատանքի գնահատականը:
Ինչպես ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ, անցնող տարում «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը լուրջ ներդրումների արդյունքնում գործարկել է Հայաստանում առաջին հընթացս բանկոմատը, վերսկսել է իր բանկոմատներով միջազգային ՎԻԶԱ և ՄաստերՔարտերի, ինչպես նաև սկսել է ԱրՔա քարտերի սպասարկումը։ Բանկը թողարկել է չիպային քարտեր, որոնք մագնիսական ժապավենով քարտերի համեմատությամբ անվտանգության ավելի մեծ երաշխիք են ապահովում: Տարեվերջին վերագործարկվեց «Կոմիտաս 1» մասնաճյուղը` որտեղ հաճախորդներին ավտովարկեր են առաջարկվում արտոնյալ տոկոսադրույքներով:
Տարին առանձնացել է նաև հայաստանյան և միջազգային կազմակերպությունների կողմից բանկի աշխատանքի գնահատականով։ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը արժանացել է հեղինակավոր The Banker և Global Finance պարբերականների «Տարվա բանկը Հայաստանում» և «Լավագույն բանկը Հայաստանում» մրցանակների: Հայաստանյան պետական հաստատությունների և մասնավոր ընկերությունների կողմից «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը ճանաչվել է ամենագրավիչ մասնավոր գործատուն, ինչպես նաև արժանացել հատուկ վկայակամի` աշխատավայրը հաշմանդամություն ունեցող անձանց կարիքներին հարմարեցնելու և նրանց աշխատանքով ապահովելու համար:
Հայաստանում միջազգային բիզնեսի համար աշխարհի լավագույն բանկը լինելու` «Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ի ռազմավարությանը համապատասխան, այս տարի, շնորհիվ Հայաստանում HSBC-ի ներկայությանը, «Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստան»-ի ավելի քան 4 տասնյակ հաճախորդների հնարավորություն ընձեռվեց մասնակցել համաեվրոպական համաժողովների և մրցանակաբաշխությունների` հունիսին Շանհայում կայացած «Առևտրի Փոխանակմանը», Համբուրգում հոկտեմբերի վերջին տեղի ունեցած «Առևտրի Գագաթնաժողովին», իսկ Հայաստանյան «Բյուրակն» ընկերությունը արժանացավ ¦Էյչ-Էս-Բի-Սի§ Խմբի կողմից արդեն երկրորդ տարին հովանավորվող European Business Awards մրցանակաբաշխության Եվրոպական Բիզնես Մրցանակի` «Նախագահի ընտրություն» անվանակարգում:
«Վստահ ենք, որ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը հոբելյանական այս տարին կամփոփի լավ ֆինանսական արդյունքներով և կպահպանի իր առաջատար դիրքերը Հայաստանի բանկային համակարգում: Հուսով ենք՝ հաջորդ տարին այս առումով կլինի ոչ պակաս բարենպաստ, քանի որ մենք նախատեսում ենք ընդլայնել մասնաճյուղերի մեր ցանցն ու ծառայությունների շրջանակը, ինչպես նաև շարունակել ներդրումներ կատարել նոր տեխնոլոգիաներում», – նշեց «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ի գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ Իրինա Սեյլանյանը։

HSBC Bank Armenia evaluates its 15th year in Armenia as extremely successful, in light of the projects and initiatives implemented throughout the year aimed at introduction of new products, improving service level, as well as awards and recognition received from various local and international institutions.
Throughout 2011, HSBC Armenia invested in a number of projects, which allowed to launch first Drive Through ATM in Armenia, resume acquiring of international VISA and MasterCard and start servicing of ArCa cards via its ATM network, start issuing chip and pin cards to provide customers with higher security than cards with magnetic stripe. At the end of the year HSBC Armenia reopened its “Komitas 1” Branch, where car loans are provided to customers at a discounted, preferential rate, the bank's press service reported.
The year is also remarkable for a number of international and Armenian state and private sector institutions recognizing the bank’s success. Among these, HSBC Bank Armenia CJSC was recognized “Bank of the Year in Armenia” by the The Banker magazine and "Best Bank in Armenia" by Global Finance. Local state institutions recognized HSBC Bank Armenia as the most attractive private employer; and the bank also received a special Certificate for adapting its office premises for the disabled staff and for recruiting them.
“We are confident, that HSBC Bank Armenia will close this year with strong financial results and will retain its leading position in Armenia’s banking sector. We hope that year 2012 will also be successful, as we plan to further expand our branch network, develop scale of products and services, and will continue to invest in new technologies”, – HSBC Bank Armenia Deputy Chief Executive Officer Irina Seylanyan said.