Չնայած 2011թ. նոյեմբերի երկրորդ կեսին գրանցված բենզինի և դիզելային վառելիքի գնաճին, նոյեմբերին հոկտեմբերի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է բենզինի և դիզելային վառելիքի`համապատասխանաբար 1.1% և 0.5% գնանկում:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, 2011թ. նոյեմբերին 2010թ. նոյեմբերի համեմատ բենզինի և դիզելային վառելիքի գներն աճել են համապատասխանաբար 18.9% և 24.4%-ով, իսկ 2010թ. դեկտեմբերի համեմատ`16.2% և 21.7%-ով:
Այսօրվա դրությամբ «Սուպեր» տիպի բենզին կարելի է ձեռք բերել 500, «Պրեմիում»`470, «Ռեգուլկար»` 450 դրամով:

Несмотря на то, что во второй половине ноября 2011 года в Армении был зафиксирован рост цен на бензин и дизельное топливо, тем не менее, в ноябре по сравнению с октябрем в республике была зафиксирована дефляция на 1,1% и 0,5% соответственно.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в ноябре 2011 года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года рост составил 18.9% и 24.4%-соответственно, а по сравнению с декабрем 2010 года – 16.2% и 21.7% На сегодняшний день бензин марки «Супер» можно приобрести за 500 драмов, «Премиум» – за 470 драмов, «Регуляр» – за 450 драмов.