Այսօր հրավիրված ընդլայնված խորհրդակցության ընթացքում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Վարդան Հարությունյանը նշել է, որ ընկերության գործունեության և դինամիկ զարգացման առումով 2011 թվականը առանձնացավ «Հրազդան 5»-ի շինարարարության և արդիականացման ծրագրի ավարտով:
Ինչպես ասվում է ընկերության մամուլի հաղորդագրությունում, 2011 թվականի դեկտեմբերի վերջին «Հրազդան-5»-ում իրականացվեց կայանի էներգաբլոկի համալիր փորձարկում, որի ընթացքում բոլոր սարքավորումները 72 ժ անընդհատ աշխատել են բեռնվածության տակ: Ներկայումս կայանը գտնվում է փորձարարական –արդյունաբերական շահագործման փուլում, իսկ հունվարի 15-ից կներգրավվի ՀՀ էներգահամակարգի բեռի կրման գործընթացում:
Գնահատելով անցած տարին, Վարդան Հարությունյանը դրական է գնահատել Ընկերության կողմից իրականացված ծրագրերը ու արձանագրած ցուցանիշները` ընդգծելով դրական տեղաշարժերը մասնավորապես ցանցի շահագործման, կորուստների նվազեցման, անվտանգության ապահովման ուղղություններով: Շեշտելով, որ 2012 թվականին ծրագրերը պետք է շարունակել ավելի բարձր արդյունավետությամբ, Վ. Հարությունյանը հանձնարարել է հատուկ ուշադրություն հատկացնել մատուցվող ծառայությունների որակին եւ կառավարման համակարգի բարելավման գործընթացներին:
Միաժամանակ Ընկերության ստորաբաժանումներին հանձնարարվել է ամփոփել և պատրաստել 2011թ. հաշվետվությունները, ինչպես նաև ներկայացնել 2012 թվականի համալիր ծրագրերն ու ֆինանսական կանխատեսումները:

2011 год в плане деятельности компании “АрмРосгазпром” и ее динамичного развития особенно важен с точки зрения завершения программы строительства и модернизации “Раздан-5”. Об этом в ходе расширенного совещания 10 января отметил председатель правления-генеральный директор ЗАО “АрмРосгазпром” Вардан Арутюнян
Как отмечается в сообщении пресс-службы компании, в конце декабря 2011 года на “Раздан-5” было проведено комплексное опробование энергоблока станции, которое проводилось при условии непрерывной работы под нагрузкой оборудования в течение 72 часов. В настоящее время станция находится на стадии опытно-промышленной эксплуатации, а с 15 января энергоблок будет включен в график для несения нагрузки в энергосистеме РА.
Подводя итоги прошлого года, Вардан Арутюнян положительно оценил достигнутые показатели и программы, реализованные компанией, и подчеркнул положительные сдвиги, в частности, по части эксплуатации сети, минимизации потерь, обеспечения безопасности. Подчеркивая о необходимости продолжить программы 2012 года с большей эффективностью, Арутюнян поручил уделить особое внимание качеству предоставляемых услуг и улучшению системы управления.
Подразделениям компании поручено обобщить и подготовить отчеты за 2011 год, а также представить комплексные программы и финансовые прогнозы на 2012 год.