2011թ հունվար-նոյեմբեր ամիսներին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց անունով ընդունվել են դրամական միջոցներ, որոնց ընդհանուր քանակը 1 380.6 մլն դոլար է: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի ամենամսյա տեղեկատուն, տվյալ ցուցանիշը աճել է 2010թ նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ 23,1%: Ընդ որում, մասնավոր փոխանցումների ներհոսքը 2011թ նոյեմբերին կազմել է 142.5 մլն դոլար` նախորդ ամսվա համեմատ կրճատվելով 2.2 տոկոսով:
Բացի այդ, հաշվետու ժամանակահատվածում Հայաստանից արտասահման փոխանցումների ծավալը աճել է 20.1%՝ կազմելով 238.4 մլն դոլար, 2010թ հունվար-նոյեմբեր ամիսների 198.5 մլն դոլարի փոխարեն: Զուտ դրամական ներհոսքը հունվար- նոյեմբեր ամիսներին աճել է 21%-ով և կազմել 1 142.1 մլն դոլար՝ 2010-ի նույն ժամանակահատվածի 943.8 մլն դոլարի փոխարեն: Զուտ ներհոսքի ամենամեծ ծավալն իրականացվել է Ռուսաստանից` 1028.7 մլն դոլար, ապա հաջորդում են ԱՄՆ` 40.5 մլն, Ղազախստանը` 16.9 մլն և Ուկրաինան` 8.2 մլն դոլարով:

$1 380,6 mln was transferred to individuals through the Armenian banking system in January-November 2011. According to the RA Central Bank’s monthly bulletin, 23,1% increase was recorded as compared with the same period of last year, with private remittances totaling $142,5 mln. in November 2011.
Besides, the amount of remittances from Armenia totaled $238,4 mln in January-November 2011 that is 20,1% higher against$198,5 mln. of the same period of 2010. During the reported period, the net cash inflow increased by 21% amounting to $1 142,1 mln against $943,8 mln in January-November 2010.
Meanwhile, Russia keeps the biggest share of remittances to Armenia – $1028,7 mln, followed by the U.S. – $40,5 mln, Kazakhstan – $16,9 mln and Ukraine- $8,2.