2011թ. վերջին 3 ամիսներին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Շուկայի և սպառողների շահերի պաշտպանության պետական տեսչությունը, հետազոտություններ կատարելով բենզինի շուկայում, կասեցրել է 15 տնտեսվարող սուբյեկտներից 4-ի աշխատանքը: Այդ մասին հունվարի 16-ին մամլո ասուլիսում հայտարարել է տեսչության պետ Լևոն Խալիկյանը: «Երևանում «ռեգուլյար» բենզինը վաճառվել է որպես «սուպեր» տեսակի բենզին,-ասել է նա:
Ավելին, ըստ նրա, «նույն հորից» երեք տեսակի բենզին են վաճառել՝ «ռեգուլյար», «սուպեր» և «պրեմիում»: Ինչպես հայտնել է մասնագետը, խախտումները հայտնաբերվել են շարժական լաբորատորիաների միջոցով: Լևոն Խալիկյանը հավելել է, որ խախտումները բենզինի շուկայում կրում են որակական, ոչ թե քանակական բնույթ, երբ տնտեսվարող սուբյեկտը «խաբում է» լիտրերի մեջ:

За последние три месяца 2011 года Государственная инспекция рынков и защиты прав потребителей Министерства экономики Армении провела исследования на рынке бензина, в результате чего работа 4 хозсубъектов из 15 была приостановлена. Об этом 16 января на пресс-конференции в Ереване сообщил начальник Госинспекции Левон Халикян. «В Ереване бензин марки «Регуляр» продавался под маркой «Супер», – сообщил он.
Более того, по его словам, из «одного колодца» реализовывался один бензин под наименованием трех марок – «Регуляр», «Супер» и «Премиум». Как сообщил специалист, данные нарушения удалось выявить в результате использования возможностей передвижных лабораторий. При этом Левон Халикян добавил, что нарушения на рынке бензина носят качественный, а не количественный характер, когда хозсубъект «обманывает» в продаваемых литрах.