Հունվարի 16-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 8 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 389.47 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388.75 դրամ:
Հունվարի 16-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 389 դրամ` հունվարի 13-ի համեմատ ավելանալով 0.84 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 492.47 դրամ` նվազելով 5.77 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.06 կետով` կազմելով 12.21 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

16 Январь 2012 - 12:20 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 8 млн. по среднему курсу 389.47 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 388,75 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 января составил 389,00 драма, увеличившись по сравнению с 13 января на 0.84 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 492,47 драма, сократившись на 5.77 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.06 – до 12,21 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.