Հայաստանի կառավարությունը հունվարի 19-ին հավանություն է տվել Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի հետ $1,9 միլիոնի համագործակցության համաձայնագրի կնքմանը:
Այս կապակցությամբ Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը նշել է, որ IFC հետ համագործակցությունը աջակցություն է նախատեսում հանրապետությունում բիզնես-միջավայրի բարելավման, մասնավորապես` համաշխարհային շուկայում Հայաստանի մրցունակության բարձրացմանն ու ՀԲ Doing Business հաշվետվությունում դիրքերի բարելավման համար ծրագրերին:
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն իր հերթին կարևորել է այս փաստաթուղթը` հիշեցնելով, որ ՀԲ Doing Business հաշվետվության համաձայն, երկիրն իր դիրքերը բարելավել է 6 կետով:

19 Январь 2012 - 10:38 AMT
Правительство Армении на заседании 19 января одобрило решение о подписании соглашения с Международной финансовой корпорацией (IFC) на сумму в $1,9 млн.
В связи с этим министр экономики Армении Тигран Давтян отметил, что сотрудничество с IFC предусматривает содействие по программам для улучшения бизнес-среды в республике, в частности, повышение конкурентоспособности Армении на мировом рынке и улучшения позиций в докладе ВБ Doing Business.
В свою очередь премьер-министр Армении Тигран Саркисян придал важность этому документу, напомнив, что по докладу ВБ Doing Business страна улучшила свои позиции на 6 пунктов.