Հայաստանի կառավարությունը հունվարի 19-ին հավանություն է տվել Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի հետ $1,9 միլիոնի համագործակցության համաձայնագրի կնքմանը:
Այս կապակցությամբ Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը նշել է, որ IFC հետ համագործակցությունը աջակցություն է նախատեսում հանրապետությունում բիզնես-միջավայրի բարելավման, մասնավորապես` համաշխարհային շուկայում Հայաստանի մրցունակության բարձրացմանն ու ՀԲ Doing Business հաշվետվությունում դիրքերի բարելավման համար ծրագրերին:
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն իր հերթին կարևորել է այս փաստաթուղթը` հիշեցնելով, որ ՀԲ Doing Business հաշվետվության համաձայն, երկիրն իր դիրքերը բարելավել է 6 կետով:

On January 19, Armenian government approved signing of an agreement with the International Finance Corporation (IFC) at $1,9 mln.
In this context, Armenian Minister of Economy Tigran Davtyan noted that cooperation with IFC envisages assistance to the projects enhancing business environment of the republic, particularly boosting Armenia’s competitiveness in the global market and improving positions in WB Doing Business report.
Prime Minister Tigran Sargsyan, in turn, stressed the importance of the document due to which Armenia has improved its position by 6 points.