Հունվարի 16-20-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 65,135,396 ԱՄՆ դոլար 387.59 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 82,479,035 ԱՄՆ դոլար 388.87 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 13.300,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 388.91 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,950,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 387.72 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունվարի 9-15-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 18.9 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 26.6 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 16 по 20 января на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 65,135,396 долларов США по 387.59 драма/1 доллар США и продано 82,479,035 долларов США по 388.87 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 13.300,000 долларов США по 388.91 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 2,950,000 долларов США по 387.72 драма/1 доллар США.
С 9 по 15 декабря объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 18.9 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 26.6 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.