ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից մշակվել և վերլուծության են ենթարկվել խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ.-ի նոյեմբեր ամսվա ամփոփ ցուցանիշները համաձայն ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի հրամանով հաստատված խոշոր հարկ վճարողների հարկային տեսչության կողմից 2011թ.-ի ընթացքում սպասարկվող 440 հարկ վճարողների ցանկի: 2011 թվականի նոյեմբեր ամսվա խոշոր հարկ վճարողների մոնիտորինգի ամսական ամփոփ ցուցանիշների վերլուծությունը իրականացվել է 2010 և 2011 թվականների նոյեմբեր ամիսների նույն 440 հարկ վճարողների համար:
Խոշոր հարկ վճարողների կողմից ներմուծման ծավալները այս տարվա նոյեմբեր ամսին նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատությամբ աճել են 19.2 %–ով և կազմել 77.3 մլրդ դրամ: Ընդ որում, հարկ է նշել, որ ներմուծման ծավալները աճել են 142 կազմակերպությունների մոտ շուրջ 36.0 մլրդ դրամով և նվազել` 165-ի մոտ համապատասխանաբար 23.3 մլրդ դրամով: Արտահանման ծավալները 2011թ.-ի նոյեմբերին կազմել են 32.6 մլրդ դրամ նախորդ տարվա նույն ամսվա 22.4 մլրդ դրամի փոխարեն կամ ավելի 4.5 մլրդ դրամով:

23 Январь 2012 - 07:08 AMT
В ноябре 2011 года объемы импортируемой продукции крупными налогоплательщиками Армении по сравнению с аналогичным периодом 2010 года увеличились на 19,2%, составив 77,3 млрд драмов. Об этом говорится в «Анализе обобщенных показателей мониторинга крупных налогоплательщиков за ноябрь 2011 года», опубликованном Комитетом по госдоходам при правительстве Армении. Мониторинг был проведен среди 440 крупных налогоплательщиков республики.
При этом рост данного показателя был зафиксирован в 142 крупных компаниях на 36 млрд драмов, а в 165 компаниях он сократился, соответственно, на 23,3 млрд драмов.
В ноябре 2011 года объемы экспорта продукции крупных налогоплательщиков Армении составили 32,6 млрд драмов против 22,4 млрд драмов за аналогичный период 2010 года, что больше на 4,5 млрд драмов.