Խնայբանկն ու «Տրոյկա դիալոգը» հայտարարել են երկու ընկերությունների հաջող ձուլման մասին: Այժմ պետբանկի կառույցում ստեղծվում է բիզնեսի նոր ուղղություն՝ կորպորատիվ-ներդրումային բանկ (CIB), որը ծառայություններ կտրաամդրի ռուսական և արտերկրի կորպորացիաներին ու ֆինանսական ինստիտուտներին:
«Խնայբանկի հետ գործարքի ավարտից հետո, «Տրոյկա դիալոգը» կանհետանա որպես բրենդ, ասել է ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդանյանը «Վեդոմոստիին» տված հարցազրույցում: Գործունեության ևս մեկ ուղղություն կլինի այսպես կոչված բարեկեցության կառավարումը՝ ակտիվների կառավարում, ներդրումային պրոդուկտի վաճառք և բարեկեցիկ մասնավոր անձանց բանկային սպասարկում:
Խնայբանկի ղեկավարության ղեկին այս կամ այն կերպ մնում է «Տրոյկա դիալոգի» նախկին թիմը Ռուբեն Վարդանյանի գլխավորությամբ:

Сбербанк и "Тройка Диалог" объявили об успешном завершении слияния двух компании. Теперь в структуре госбанка создается новое направление бизнеса – корпоративно-инвестиционный банк (CIB), который будет предоставлять услуги российским и зарубежным корпорациям и финансовым институтам.
“Тройки диалог” как бренда в инвестиционно-банковском бизнесе не останется, сообщил в интервью “Ведомостям” председатель совета директоров компании Рубен Варданян. “В этом нет никакого смысла — если мы хотим развивать услуги группы Сбербанка, правильнее назваться Сбербанком”, – отметил он.
Еще одним новым направлением станет т.н. управление благосостоянием (wealth management) – в него войдут услуги по управлению активами, продажа инвестпродуктов и индивидуальное банковское обслуживание состоятельных частных лиц.
У руководства новых для Сбербанка направлений пока в той или иной степени остается прежняя команда "Тройки Диалог" во главе с Рубеном Варданяном.