Բոլոր նախաձեռնությունները, որոնք ԶՀԳ ուներ 2010թ, առաջընթաց է գրանցել 2011թ, հունվարի 24-ին Երևանում կայացած ամփոփիչ մամուլի ասուլիսում ասել է կառույցի տնօրեն Ռոբերտ Հարությունյանը: «ԶՀԳ անմիջական մասնակցության շնորհիվ արտասահմանյան ներդրումների ծավալը 2011թ կազմել է 13-14 մլն դոլար` նախորդ տարվա 4.5 մլն դիմաց»,-հայտնում է նա: Հարությունյանի խոսքով, աճը գրանցվել է արտահանման ծավալների հիման վրա` 2010թ 2 մլն դիմաց, 2011թ-ին` 8-9 մլն:
Ինչպես հայտնում է Ռոբերտ Հարությունյանը, ԶՀԳ առաջնային խնդիրներից 2011թ. գյուղատնտեսության, զբոսաշրջութայն, բարձր տեխնոլոգիաների, էներգետիկայի, շինարարության ոլորտներն էին: Այս առնչությամբ նա հավելել է, որ ԶՀԳ ուշադրության կենտրոնում թեթև արդյունաբերության ոլորտի արտադրանքի արտահանումն էր, մասնավորապես, տեքստիլի:
Կառույցի առջև դրված հիմնական խնդիրներից է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարության և այլ կառույցների հետ համատեղ աշխատանքը` ուղղված արդյունաբերության ռազմավարական զարգացմանը, որն ուղղված է արտահանմանը:

24 Январь 2012 - 08:34 AMT
Все инициативы, которые были у Армянского агентства развития в 2010 году, зафиксировали прогресс в 2011 году, сказал 24 января в Ереване на итоговой пресс-конференции генеральный директор структуры Роберт Арутюнян. “За счет непосредственного участия ААР объем прямых иностранных инвестиций в 2011 году составил 13-14 млн. долларов против 4,5 млн. долларов в 2010 году”, – сообщил он. По словам главы ААР, рост был зафиксирован и по линии увеличения объемов экспорта – до 8-9 млн. долларов в 2011 году против 2 млн. долларов в 2010 году.
Как сообщил Роберт Арутюнян, среди приоритетных сфер для ААР в 2011 году были сфера сельского хозяйства, туризма, высоких технологий, энергетики, строительства. В связи с этим он добавил, что по линии экспорта в центре внимания ААР была легкая промышленность, в частности, текстиль.
Среди основных задач, поставленных перед структурой, – последовательные работы совместно с Министерством экономики Армении и другими партнерами по линии реализации принятой правительством программы стратегического развития промышленности, ориентированной на экспорт.