Հունվարի 24-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,8մլն ԱՄՆ դոլար առք և վաճառք` 387.9 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388 դրամ:
Հունվարի 24-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 387.69 դրամ` հունվարի 23-ի համեմատ նվազելով 0.27 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 504.31 դրամ` ավելանալով 2.87 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.12 կետով` կազմելով 12.54 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 24 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 6,8 млн. по среднему курсу 387.9 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 388 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 24 января составил 387,69 драма, сократившись по сравнению с 23 января на 0.27 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 504,31 драма, увеличившись на 2.87 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,12 пункта – 12,54 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.