Զարգացման հայկական գործակալությունը (AAP) հունվարի 25-ին կհավաքի շահագրգռված կողմերին հանրապետությունում Reikartz Hotel & Resorts ուկրաինական հյուրանոցային բրենդի առաջարկները ներկայացնելու համար: Այդ մասին հունվարի 24-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հաղորդել է AAP գլխավոր տնօրեն Ռոբերտ Հարությունյանը: «Reikartz-ը մտադիր է Հայաստանում ստեղծել համատեղ ձեռնարկություններ, որոնք թույլ կտան հանրապետությունում ներդնել այսպես կոչված «ազգային բրենդը», որը իրենից ներկայացնելու է 3-4 աստղանի հյուրանոցների ցանց»,- ասել է նա:
Ռոբերտ Հարությունյանի կարծիքով` նման կենտրոնների ստեղծումը բավականաչափ հետաքրքրություն է ներկայացնում երկրի համար, քանի որ Հայաստանում քիչ են որակյալ 3-4 աստղանի` այսպես կոչված «էկոնոմ կլասի» հյուրանոցները, որոնք զբուսաշրջիկներին թույլ են տալիս համեմատաբար էժան հանգիստ վայելել:

Армянское агентство развития (ААР) собирает заинтересованные стороны 25 января для представления предложений украинского гостиничного бренда Reikartz Hotel & Resorts в республике. Об этом 24 января на пресс-конференции в Ереване сообщил генеральный директор ААР Роберт Арутюнян. «Reikartz намерен создать в Армении совместные предприятия, которые позволят внедрить в республике так называемый «национальный бренд», представляющий собой сеть 3-4-звездных гостиниц», – сказал он.
По мнению Роберта Арутюняна, создание таких центров представляет достаточный интерес для страны, поскольку в Армении мало качественных 3-4-звездных гостиниц, так называемых «эконом класса», позволяющих туристам не очень дорого отдохнуть.