Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 24-ին այցելել է Ստեփանակերտի օդանավակայան, տեղում ծանոթացել իրականացվող աշխատանքների ընթացքին եւ անցկացրել խորհրդակցություն օդանավակայանի վերագործարկման հետ կապված հարցերի շուրջ:
2011 թվականին կատարած աշխատանքների մասին զեկույցներով հանդես են եկել քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետ Դմիտրի Ադբաշյանը, վարչության եւ օդանավակայանի պատասխանատու աշխատակիցները:
Բակո Սահակյանը գոհունակություն է հայտնել իրականացված աշխատանքների կապակցությամբ եւ հավելել, որ այս տեմպերը ու որակը պետք է պահպանվի այսուհետ եւս: Նախագահը նշել է, որ օդանավակայանը մեր հանրապետության ռազմավարական կարեւորագույն նշանակություն ունեցող օբյեկտներից է, որի վերագործարկումը մեծապես կնպաստի երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ բոլոր աշխատանքները պետք է իրականացվեն անթերի եւ սահմանված ժամկետներում, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

On January 24, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited the Stepanakert airport, familiarized himself with the ongoing work on site and convoked a working consultation on issues related to putting the airport into operation.
Head of the NKR Civil Aviation Department Dmitriy Adbashyan, representatives of the department and the airport delivered reports on the works carried out in 2011.
Bako Sahakyan further expressed satisfaction with the activities promoted stressing the need to maintain the pace and quality of the works.
Artsakh President noted that the airport is of paramount strategic importance to the republic and putting it into operation will positively affect the country’s socioeconomic development. The Head of the State underlined that the whole work should be done impeccably and on time, Central Information Department at NKR President's Office reported.