Հայաստանի Կենտրոնական բանկը շրջանառության մեջ է մտցրել 3 ոսկե և 3 արծաթե հուշադրամներ: Մասնավորապես, ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը, շրջանառության մեջ են դրվել 1000 հատ 10 հազ. դրամ անվանական արժեքով Սայաթ-Նովայի ծննդյան 300-ամյակին (1712–1795 թթ.), 500 հատ 10 հազ. դրամ անվանական արժեքով Շուշիի ազատագրման 20-ամյակին և 500 հատ 1000 դրամ անվանական արժեքով հայոց բանակի կազմավորման 20-ամյակին նվիրված ոսկե հուշադրամներ:
Շրջանառության մեջ են մտցվել նաև արծաթե հուշադրամներ` նվիրված հայոց բանակի կազմավորման 20-ամյակին, Հովսեփ Օրբելու ծննդյան 125-ամյակին, Հայ գրքի տպագրության 500-ամյակին: Թողարկվել է 500-ական արծաթե դրամ` 1000 դրամ անվանական արժեքով:

24 Январь 2012 - 14:54 AMT
Центральный банк Армении ввел в обращение 3 золотые и 3 серебряные памятные монеты. В частности, как сообщает пресс-служба ЦБ РА, введены в обращение золотые монеты, посвященные 300-летию Саят-Новы (1712-1795) – 1000 шт., номиналом в 10 тыс. драмов, 20-летию освобождения Шуши – 500 шт., номиналом в 10 тыс. драмов и 20-летию формированию армянской армии – 500 шт., номиналом в 1 тыс. драмов.
Также введены в обращение серебряные монеты, посвященные 20-летию формирования армянской армии, 125-летию выдающегося армянского ученого Иосифа Орбели и 500-летию армянского книгопечатания. Выпущено по 500 серебряных монет, номинальной стоимость в 1000 драмов.