«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն իր այցելուների շրջանում անցկացնում է ինտերնետ-բանկինգ հարցում:
Ինչպես հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը, հարցման նպատակն է բանկի մասնագետների միջոցով գնահատել «ԻՆՏԵՐՆԵՏ-ԲԱՆԿԻՆԳ» ծառայության արդյունավետությունը, ինչպես նաև ստեղծել իր պոտենցիալ օգտագործողների բնութագիրը: Հարցմանը կարող են մասնակցել ինչպես Առէկսիմբանկի, այնպես էլ ինտերնետ ծառայություններից օգտվող այլ բանկերի հաճախորդները: Մասնակիցներին առաջարկվում է պատասխանել մի շարք հարցերի, ինչպիսիք են` հաճախորդի սեռը, տարիքը, բնակության վայրը, ինչ ինտերնետ ծառայություններից է օգտվում, ինչ ծառայություններ են բացակայում կամ թերի են բանկի կողմից առաջարկվող ինտերնետ-ծառայությունների ցանկում: Գնահատումն իրականացվում է հինգ բալանոց սանդղակով: Հարցումն անցկացվելու է մինչև 2012թ. փետրվարի 29-ը:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ" ՓԲԸ-ում «ԻՆՏԵՐՆԵՏ-ԲԱՆԿԻՆԳ» ծառայությունը գործում է սկսած 2009 թվականից: Այն թույլ է տալիս հաճախորդներին աշխարհի ցանկացած կետից, ցանկացած պահին ինտերնետի միջոցով կառավարել հաշիվը, մարել վարկը կամ ավելացվել ավանդի գումարը, ինչպես նաև կատարել դրամական փոխանցումներ և կոմունալ վճարումներ:
«ԻՆՏԵՐՆԵՏ-ԲԱՆԿԻՆԳ» ծառայությունից բացի բանկում գործում է նաև «Կլիենտ-Բանկ» համակարգը: 2009թ. «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ" ՓԲԸ ավարտել է Գազպրոմբանկի «ԳազՔարդՍերվիս» պրոցեսինգային կենտրոն սեփական պրոցեսինգային կենտրոնի միգրացիայի գործընթացը:

30 Январь 2012 - 09:07 AMT
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» проводит интернет-опрос среди своих клиентов-пользователей услуги интернет-банкинга.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, опрос проводится с целью оценки специалистами банка эффективности этой услуги, а также для создания портрета ее потенциальных пользователей. В опросе могут принять участие как клиенты Арэксимбанка, так и пользователи интернет-услуг из других банков. Респондентам предлагается ответить на ряд вопросов, таких как, пол, возраст, город проживания, какими услугами и сервисами пользуется клиент через Интернет, каких услуг не достает или какие недостатки уже существующих интернет-услуг, предлагаемых банком. Оценка проводится по пятибалльной шкале. Опрос продлится до 29 февраля 2012 года.
В ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» услуга Интернет-банкинга действует с ноября 2009 года. Она позволяет клиентам из любой точки мира посредством компьютера и Интернета управлять своим счетом, погашать кредит или добавлять сумму депозита, а также осуществлять денежные переводы и коммунальные платежи. Помимо услуги интернет-банкинга в банке действуют также система Банк-Клиент. В 2009 году ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» завершил процесс миграции в «ГазКардСервис» – процессинговый центр “Газпромбанка”.