Դրամի փոխարժեքը 2012թ. կգերազանցի 400 դրամը ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց: Հունվարի 30-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում նման կարծիք է հայտնել «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը: «Հույս և նախադրյայներ կան, որ դա չի լինի կտրուկ տատանումների տեսքով»,-ասել է նա:
Բանկիրը հավելել է, որ դրանք միանգամայն իրատեսական սպասումներ են, դա «նորմալ» է ներմուծման ու արտահանման հավասարակշռությունը պահպանելու համար: «Արտահանման խթանման լավագույն միջոցը փոխարժեքի համապատասխան մակարդակի ապահովումն է՝ թույլ չտալու համար այն արժեվորվի մեր հիմնական առևտրային գործընկերների համար»,-ասել է Ջրբաշյանը:

Exchange rate of Armenian national currency will exceed AMD 400 for USD1 during 2012, according to development director of Ameriabank CJSC.
“Hopefully, this will not happen as result of daily surges,” Tigran Jrbashyan told a news conference in Yerevan.
In this context, the banker perceived the forecasts quite feasible to retain import and export balance. “Ensuring an appropriate level of exchange rate to prevent its development in relation to our key trading partners is the best tool to achieve export incentive,” he said.