«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն միացել է առանց հաշվի բացման «BLIZKO» արագ դրամական փոխանցումների միջազգային համակարգին: Տվյալ համակարգի միջոցով իրականացվում են արագ դրամական փոխանցումներ ԱՊՀ և որոշ արտասահմանյան երկրների միջև: Փոխանցումները կատարվում են ԱՄՆ դոլարով, Եվրոյով և ՌԴ ռուբլով:
Ինչպես ասվում է բանկի մամուլի հաղորդագրությունում, «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն իրականացնում է նաև միջազգային դրամական փոխանցումներ «БЫСТРАЯ ПОЧТА», «MIGOM», «CONTACT» և «MONEYGRAM» համակարգերի միջոցով:
2011թվականին «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն իրականացրել է 272,5 մլրդ դրամ ընդհանուր գումարի փոխանցումներ, որից առանց հաշվի բացման` 5 մլրդ դրամ, և S.W.I.F.T. համակարգով`267,5 մլրդ դրամ:

ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» подключилось к международной системе мгновенных денежных переводов физических лиц без открытия счета «BLIZKO ». Система осуществляет мгновенные денежные переводы между странами СНГ и в некоторые зарубежные страны. Переводы осуществляются в долларах США, евро, а также рублях.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» уже осуществляет международные денежные переводы посредством таких систем, как «БЫСТРАЯ ПОЧТА», «MIGOM», «CONTACT» и «MONEYGRAM».
В 2011 году ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» осуществил переводов на общую сумму 272,5 млрд. драмов, из которых переводов без открытия счета на сумму 5 млрд. драмов и по системе S.W.I.F.T. – на 267,5 млрд.драмов.