«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն սկսել է իրականացնել անվանական դրամական փոխանցումներ Ռուսատանից Հայաստան «Գազպրոմբանկ-Էքսպրես» համակարգով: Ծառայության առավելություններն են`փոխանցման արագությունը (անվանական փոխանցումը կատարվում է ուղղակի թղթակցային հաշիվներով` էլեկտրոնային փաստաթղթերի փոխանցման միջոցով) և ցածր սակագները: Փոխանցումներն իրականացվում են ՌԴ ռուբլով, ԱՄՆ դոլարով և Եվրոյով, փոխանցվող գումարի չափը` անսահմանափակ, միջնորդավճարը`ռուսական ռուբլով փոխանցումների դեպքում` փոխանցվող գումարի 1,3%-ը (առավելագույնը 3000 ռուբլի), ԱՄՆ դոլարով փոխանցումների դեպքում` փոխանցվող գումարի 1,3%-ը (առավելագույնը 4 000 ռուբլի), Եվրոյով փոխանցումների դեպքում` փոխանցվող գումարի 1,3%-ը(առավելագույնը 4 000 ռուբլի) «Անվանական փոխանցումն իրականացվում է ինչպես հաճախորդի, այնպես էլ այլ ֆիզիկական անձի անունով/հաշվին:
«Գազպրոմբանկ-Էքսպրես» անվանական փոխանցում կատարելու համար անհրաժեշտ է այցելել Գազպրոմբանկի ցանկացած մասնաճյուղ կամ գրասենյակ, լրացնել հատուկ դիմումի ձևը և ներկայացնել անձը հաստատող փաստաթուղթ»,-ասվում է հաղորդագրությունում: 2011թվականին «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն իրականացրել է 272,5 մլրդ ՀՀ դրամ ընդհանուր գումարի փոխանցումներ, որից առանց հաշվի բացման` 5 մլրդ ՀՀ դրամ և S.W.I.F.T. համակարգով`267,5 մլրդ ՀՀ դրամ:

1 Февраль 2012 - 06:10 AMT
«Арэксимбанк-группа Газпромбанка» начал осуществлять из России в Армению именные денежные переводы «Газпромбанк-Экспресс»
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» начал осуществлять из России в Армению именные денежные переводы без открытия счета «Газпромбанк-Экспресс».
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, преимуществами новой услуги денежных переводов является ее оперативность (так как перевод осуществляется с использованием прямых корреспондентских счетов путем передачи электронных документов) и низкие тарифы. Переводы осуществляются в российских рублях, долларах США и Евро.
Сумма перевода не ограничена. Комиссия за перевод составляет: для переводов в российских рублях – 1,3% от суммы перевода (максимально 3000 руб.), для переводов в долларах США – 1,3% от суммы перевода (максимально 4 000 руб.), для переводов в Евро – 1,3% от суммы перевода (максимально 4 000 руб.)
«Переводы могут осуществляться как на свое имя/ счет, так и на имя/счет другого физического лица. Для осуществления именного перевода «Газпромбанк-Экспресс» необходимо только обратится в любой филиал или дополнительный офис Газпромбанка, заполнить заявление и предъявить удостоверение личности», – говорится в сообщении. В 2011 году «Арэксимбанк-группа Газпромбанка » осуществил переводов на общую сумму 272,5 млрд. драмов, из которых переводов без открытия счета на сумму 5 млрд. драмов и по системе S.W.I.F.T. – на 267,5 млрд.драмов.