Փետրվարի 1-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 590 հազ. ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 387.39 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 387.50 դրամ:
Փետրվարի 1-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 386.85 դրամ` հունվարի 31-ի համեմատ ավելանալով 0.04 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 508.48 դրամ` նվազելով 1.95 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.04 կետով` կազմելով 12.81 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 1 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 590 тыс. по среднему курсу 387.39 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 387,50.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 1 февраля составил 386,85 драма, увеличившись по сравнению с 31 января на 0.04 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 508,48 драма, сократившись на 1.95 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,04 пункта – 12,81 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.