Փետրվարի 2-ին "ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ" ԲԲԸ-ում կայացել է 1,100,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 388.79 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 389 դրամ:
Փետրվարի 2-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 387.31 դրամ` փետրվարի 1-ի համեմատ ավելանալով 0.46 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 509.00 դրամ` ավելանալով 0.52 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.01 կետով` կազմելով 12.80 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 2 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 1,1 млн. по среднему курсу 388.79 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 389.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 2 февраля составил 387,31 драма, увеличившись по сравнению с 1 февраля на 0.46 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 509,00 драма, увеличившись на 0.52 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,01 пункта – 12,80 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.