Թուրքիայի Համագործակցության խորհրդի և Պարսից ծոցի երկրների առաջին գործարար համաժողովւ տեղի կունենա 2012-ի փետրվարի 6-7-ը Ստամբուլում:
Թուրքիայի Բորսաների և պալատների միության նախագահ Ռիֆատ Հիսարջիկլիօղլուն «Անադոլու» գործակալության թղթակցին տված հարցազրույցում ասել է, որ Քուվեյթից, ԱՄԷ-ից, Բահրեյնից, Սաուդյան Արաբիայից, Օմանից համաձայնություն է եկել 165 ընկերությունների համաժողովին մասնակցելու մասին: Այդ ընկերությունները ցանկանում են համագործակցել թուրքական ընկերությունների հետ կամ բացել համատեղ ձեռնարկություններ:

Istanbul will host 1st Gulf Cooperation Council -Turkey business forum on February 6-7, 2012 to discuss new and emerging business opportunities between the region and Turkey.
The forum will focus on Clean Energy Resources, Oil and Gas, Transportation, Banking and Finance, Agriculture and Food security, Small and Medium- sized enterprises, Woman Entrepreneurship.
The Forum is organized by the Federation of GCC Chambers of Commerce and Industry (FGCC Chambers), Union of Chambers and Commodity Exchange of Turkey (TOBB) and supported by the Turkish Ministry of Industry and Commerce, Gulf Press reported.