Թուրքիայի Համագործակցության խորհրդի և Պարսից ծոցի երկրների առաջին գործարար համաժողովւ տեղի կունենա 2012-ի փետրվարի 6-7-ը Ստամբուլում:
Թուրքիայի Բորսաների և պալատների միության նախագահ Ռիֆատ Հիսարջիկլիօղլուն «Անադոլու» գործակալության թղթակցին տված հարցազրույցում ասել է, որ Քուվեյթից, ԱՄԷ-ից, Բահրեյնից, Սաուդյան Արաբիայից, Օմանից համաձայնություն է եկել 165 ընկերությունների համաժողովին մասնակցելու մասին: Այդ ընկերությունները ցանկանում են համագործակցել թուրքական ընկերությունների հետ կամ բացել համատեղ ձեռնարկություններ:

2 Февраль 2012 - 14:00 AMT
Первый деловой форум Совета сотрудничества Турции и стран Персидского залива пройдет 6-7 февраля 2012 года в Стамбуле.
Форум проведет Союз палат и бирж Турции при совместном участии Федерации палат Совета сотрудничества стран Персидского залива и Совета сотрудничества Турции и стран Персидского залива.
Председатель Союза палат и бирж Турции Рыфат Хисарджыклыоглу дал интервью корреспонденту информационного агентства "Анадолу" , в котором заявил, что от Кувейта, Катара, Объединенных Арабских Эмиратов, Бахрейна, Саудовской Аравии, Омана поступило подтверждение об участии в форуме 165 фирм, желающих сотрудничать с фирмами Турции или открыть совместные предприятия, и отметил, что число фирм может превысить 200.