Փետրվարի 3-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,42 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 388.5 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388.5 դրամ:
Փետրվարի 3-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.20 դրամ` փետրվարի 2-ի համեմատ ավելանալով 0.89 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 511.07 դրամ` ավելանալով 2.07 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.05 կետով` կազմելով 12.85 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

3 Февраль 2012 - 13:25 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 3 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 4,42 млн по среднему курсу 388,50 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 388,50.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 3 февраля составил 388,20 драма, увеличившись по сравнению с 2 февраля на 0.89 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 511,07 драма, увеличившись на 2.07 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,05 пункта – 12,85 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.