Հունվարի 30-ից փետրվարի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 82,815,876 ԱՄՆ դոլար 386.41 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 101,212,041 ԱՄՆ դոլար 387.37 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 17,450,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 387.57 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,150,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 387.06 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունվարի 23-29-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 25.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 38.4 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 30 января по 3 февраля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 82,815,876 долларов США по 386,79 драма/1 доллар США и продано 101,212,041 долларов США по 387,37 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 17,450,000 долларов США по 387,57 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,150,000 долларов США по 387,06 драма/1 доллар США.
С 23 по 29 января объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 25,6 млрд драмов, а долларовых кредитов – 38,4 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.