2011 թվականի արդյունքներով Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը հանդիսանում է Հայաստանի բանկային ոլորտի առաջատար հարկատու` զբաղեցրելով 21-րդ տեղը Հայաստանի 1000 խոշորագույն հարկատուների ցանկում: Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի կողմից վճարված հարկերի ընդհանուր գումարը կազմել է ավելի քան 2.9 միլիարդ դրամ, ինչը գրեթե 2.5 անգամ (աճը` 145%) ավելի է նախորդ տարվա ընթացքում վճարած հարկերի ծավալից:
Ինչպես հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից, անցած տարվա արդյունքներով Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի կողմից վճարված ուղղակի հարկերը (շահութահարկ, եկամտահարկ) կազմել են 2.55 միլիարդ դրամ (աճը` 184%), ինչը խոշորագույն հարկատուների ցանկում 5-րդ ցուցանիշն է և առաջինը բանկերի շարքում:
«Չեմ կարող գոհունակությունս չհայտնել 2011 թվականին բանկի հաջողությունների վերաբերյալ: Մեզ հաջողվեց ապահովել բանկային ոլորտում ամենաբարձր շահույթը և, որպես արդյունք, առաջատար հարկատուի դիրքը` Հայաստանի պետական բյուջե փոխանցելով շուրջ 3 միլիարդ դրամ հարկ», – այս կապակցությամբ նշել է «Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» Գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:

6 Февраль 2012 - 06:30 AMT
ЗАО «HSBC Банк Армения» по итогам 2011 года занял лидирующие позиции в списке 1000 крупнейших налогоплательщиков Армении – 21 место. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, ЗАО «HSBC Банк Армения» уплати в госбюджет страны более 2,9 млрд. драмов, что в 2,5 раза (рост на 145%) больше общего объема уплаченных налогов за 2010 год.
В частности, за прошедший год банк уплатил прямых налогов (налог на прибыль, подоходный налог) на сумму в 2.55 млрд. драмов (рост на 184%). Данный показатель по своей величине на 5 месте среди 1000 крупнейших налогоплательщиков Армении и первый среди банковской системы.
«Не могу не отметить свое удовлетворение по поводу успехов банка в 2011 году. Нам удалось обеспечить самую высокую прибыль в банковской системе и, как результат, занять передовые позиции среди крупнейших налогоплательщиков Армении, перечисли в госбюджет порядка 3 млрд драмов», – отметила генеральный исполнительный директор ЗАО «HSBC Банк Армения» Астрид Клиффорд.