2011 թվականի արդյունքներով Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը հանդիսանում է Հայաստանի բանկային ոլորտի առաջատար հարկատու` զբաղեցրելով 21-րդ տեղը Հայաստանի 1000 խոշորագույն հարկատուների ցանկում: Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի կողմից վճարված հարկերի ընդհանուր գումարը կազմել է ավելի քան 2.9 միլիարդ դրամ, ինչը գրեթե 2.5 անգամ (աճը` 145%) ավելի է նախորդ տարվա ընթացքում վճարած հարկերի ծավալից:
Ինչպես հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից, անցած տարվա արդյունքներով Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի կողմից վճարված ուղղակի հարկերը (շահութահարկ, եկամտահարկ) կազմել են 2.55 միլիարդ դրամ (աճը` 184%), ինչը խոշորագույն հարկատուների ցանկում 5-րդ ցուցանիշն է և առաջինը բանկերի շարքում:
«Չեմ կարող գոհունակությունս չհայտնել 2011 թվականին բանկի հաջողությունների վերաբերյալ: Մեզ հաջողվեց ապահովել բանկային ոլորտում ամենաբարձր շահույթը և, որպես արդյունք, առաջատար հարկատուի դիրքը` Հայաստանի պետական բյուջե փոխանցելով շուրջ 3 միլիարդ դրամ հարկ», – այս կապակցությամբ նշել է «Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» Գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:

HSBC Bank Armenia was the largest taxpayer in the banking system of Armenia in 2011.
According to the results for 2011, the bank ranked 21st in the list of the 1000 largest taxpayers of Armenia, the bank said in a press release.
The amount of taxes paid by HSBC Armenia during the period January-December 2011 totaled AMD 2.920 billion, which was almost 2.5 times higher (a 145% increase) than the volume of taxes paid during the same period of the previous year (AMD 1.186 bln.).
The total sum of direct taxes (including income tax) paid by HSBC Armenia during 2011 was AMD 2.550 billion (184% growth), which was the fifth place amongst total taxpayers and first amongst banks.
“I am very pleased that HSBC Bank Armenia managed to achieve the highest profit in the banking sector and, as a result, we were the largest taxpayer, transferring some AMD 3 billion to the state budget,” commented Astrid Clifford, HSBC Bank Armenia Chief Executive Officer.