Փետրվարի 4-ին, վիճակահանության միջոցով տեղի ունեցած երկրորդ խաղարկության արդյունքում, մեկ մլն դրամ ֆոնդը շահեցին 6 ավանդատու, որոնցից մեկը` 750 000 դրամ, մյուսները` 50 000-ական դրամ: Խաղարկությանը մասնակցում էին «ՇԱՆՍ» նոր ժամկետային ավանդի ակցիայի մեկնարկից, մայիսից մինչև սեպտեմբերի 30-ը, ներդրած 251ավանդատու: Առաջին խաղարկությունը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 31-ին, որին մասնակցել էին 46 ավանդատու:
Հիշեցնենք, որ «ՇԱՆՍ» ժամկետային ավանդն էապես տարբերվում է մինչ այժմ բանկում գործող ավանդատեսակներից: Առանձնահատկությունն այն է, որ ավանդի գործողության ողջ ժամանակահատվածում եռամսյակը մեկ անգամ ավանդատուների միջև վիճակահանության միջոցով անցկացվում է խաղարկություն:
Ընդ որում, այս խաղարկությանը մասնակցած յուրաքանչյուր 50 000 դրամ ավանդը շարունակելու է մասնակցել հետագա բոլոր խաղարկություններին` մինչև ավանդի ժամկետի ավարտը: Ավանդն ընդունվում է ՀՀ դրամով, 36 ամիս ժամկետով: Նվազագույն գումարը` ընդամենը 50 հազար ՀՀ դրամ: Յուրաքանչյուր խաղարկության արդյունքում կշահեն 6 ավանդատու, իսկ շահումային ֆոնդը կարող է կազմել 1 մլն. դրամից ավելի գումար: Ավելացնենք նաև, որ մայիսից մինչ օրս նշյալ ակցիայով գումարներ են ներդրել շուրջ 718 ավանդատու:

По итогам второго розыгрыша 4 февраля в рамках акции срочного депозита «ШАНС» ЗАО «Конверс Банк» с игровым фондом в 1 млн драмов 6 вкладчиков выиграли денежное вознаграждение. Как сообщает пресс-служба банка, один из вкладчиков выиграл 750 тыс. драмов, а остальные – по 50 тыс. драмов. В розыгрыше принимали участие 251 вкладчик нового срочного депозита «ШАНС», которые выполнили вклады с мая по 30 сентября. Первый розыгрыш состоялся 31 октября, в нем приняли участие 46 вкладчиков.
Срочный депозит «ШАНС» существенно отличается от ранее действующих в банке видов депозита. На протяжении всего срока действия срочного вклада «ШАНС» раз в три месяца среди вкладчиков проводится розыгрыш. При этом каждый вклад в размере 50 000 драмов, принявший участие в розыгрыше, будет участвовать во всех дальнейших розыгрышах до истечения срока вклада.
Вклад принимается в драмах, сроком на 36 месяцев. Минимальный размер вклада – 50 тыс. драмов. С мая по настоящий день в рамках данной акции привлечены депозиты от 718 вкладчиков.