Փետրվարի 6-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 950 հազ. ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 387.42 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 387.75 դրամ:
Փետրվարի 6-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.26 դրամ` փետրվարի 3-ի համեմատ ավելանալով 0.06 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 506.37 դրամ` նվազելով 4.70 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.03 կետով` կազմելով 12.82 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

6 Февраль 2012 - 12:16 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 6 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 950 тыс. по среднему курсу 387,42 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 387,75.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 февраля составил 388,26 драма, увеличившись по сравнению с 3 февраля на 0.06 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 506,37 драма, сократившись на 4.70 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,03 пункта – 12,82 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.