«ՄԻԿԱ Հոլդինգի» նախագահ, «Արմավիայի» սեփականատեր Միխայիլ Բաղդասարովը և «ՕԴԱԿ Գրուփի» նախագահ, «Երևան Թրևելի» գլխավոր տնօրեն Հովհաննես Խաչատրյանը նախօրեին ստորագրել են համաձայնագիր ռազմավարական համագործակցության մասին:
«Միավորելով մեր տեխնոլոգիական և կազմակերպչական հնարավորությունները՝ կարող ենք այլ արդյունքի հասնել, քան այն, ինչ հիմա ունենք»,- ասել է Բաղդասարովը:
«Երևան Թրևելի» գլխավոր տնօրեն Հովհաննես Խաչատրյանի խոսքով, 2011-ին զբոսաշրջիկները հոսքը Հայաստան 18 տոկոսով ավելի շատ էր, քան 2010-ին: Ընկերությունը նախատեսում է 2012-ին ցույց տալ 35 տոկոսին մոտ արդյունք և զբոսաշրջիկների ավելի քան 80 տոկոսին ուղորդել «Արմավիայի» չվերթներ, ինչն այսօր, նրա խոսքով, լիովին իրատեսական է: «Ռուսաստանն ամենահավատարիմ զբոսաշրջային շուկան է Հայաստանի համար»,- ասել է Խաչատրյանը:

7 Февраль 2012 - 06:13 AMT
Авиакомпания «Армавиа» и российский туроператор «ЕРЕВАН ТРЕВЕЛ» подписали соглашение о сотрудничестве
Президент «МИКА Холдинга», владелец «Армавиа» Михаил Багдасаров и президент «ОДАК Групп», генеральный директор «ЕРЕВАН ТРЕВЕЛ» Ованес Хачатрян накануне подписали соглашение о стратегическом сотрудничестве.
В соглашении выражается стремление укрепить взаимовыгодное сотрудничество во всех приемлемых областях между авиакомпанией «Армавиа» и первой по продажам туристических услуг компанией «Ереван Тревел».
«Объединяя наши усилия – технологические и организационные возможности, – можем достичь иного результата, чем сейчас имеем» – сообщил Михаил Багдасаров.
По словам гендиректора «Ереван Тревел» Ованеса Хачатряна турпоток в Армению в 2011 году был 18 % больше, чем в 2010 г. Компания планирует в конце 2012 года показать результат ближе к 35 % и посадить более 80 % туристов на рейсы «Армавиа», что сегодня, по их заверению, вполне реалистично. «Россия самый верный туристический рынок для Армении», – подчеркивает в своем разговоре Ованес Хачатрян.