2011 թվականին «Անելիք» Դրամական Փոխադրումների Համակարգով իրականացվել է շուրջ 2 մլն փոխանցումներ, որը մոտ 50 %-ով գերազանցել է նախորդ տարվա արդյունքները: Ինչպես հաղորդում է Համակարգի մամլո ծառայությունը, Համակարգով իրականացված փոխանցումների ծավալն աճել է 13 %-ով` հատելով 1 մլրդ դոլարի սահմանագիծը: Զգալի աճ է նկատվել ՌԴ ռուբլով փոխանցումների դեպքում, որն նախորդ տարվա համեմատ աճել է 37 % -ով:
«Անելիք» Դրամական Փոխադրումների Համակարգով, որը գործում է աշխարհի ավելի քան 90 երկրների 63 000 սպասարկման կետերում, Հայաստանում օգտվում են 9 հայկական բանկեր, ինչը վկայում է «Անելիք» Դրամական Փոխադրումների Համակարգի բարձր հեղինակության ու համբավի մասին ոչ միայն Հայաստանում, այլ նաև արտերկրում: 2012 թվականին «Անելիք» Դրամական Փոխադրումների Համակարգում սպասվում են նոր առաջարկներ, որոնք հնարավորություն կտան հաճախորդներին էլ ավելի արագ ու ցածր սակագներով օգտվել Համակարգից»,- ասել է «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ի Ֆինանսական շուկաներում գործառնությունների և թղթակցային հարաբերությունների վարչության պետ Արման Շուշյանը:

7 Февраль 2012 - 06:55 AMT
Объем денежных переводов по системе «Анелик» в 2011 году вырос по сравнению с 2010 годом на 13%, составив более $1 млрд. Количество переводов через «Анелик» в 2011 году по сравнению с 2010 годом увеличилось на 50% – более 2 млн. При этом, зафиксирован значительный рост переводов в российских рублях – на 37%, сообщает пресс-служба банка.
«Системой денежных переводов «Анелик», которая действует в 63 тыс. пунктах обслуживания в более чем 90 стран мира, в Армении пользуются 9 банков, что свидетельствует о высоком авторитете системы не только в Армении, но и заграницей», – отметил начальник управления операций и корреспондентских отношений на финансовых рынках Банка Анелик Арман Шушян.
По его словам, в 2012 году в системе «Анелик» ожидаются новые предложения и возможности, которые предоставят возможность клиентам быстрее и по низким тарифам пользоваться услугой системы.