31.12.11թ. դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ վարկային պորտֆելը կազմել է 74,680,890 հազ. դրամ` 2010թ. միևնույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 51.2%-ով կամ 25,279,057 հազ. դրամով:
Ընդ որում` իրավաբանական անձանց տրված վարկերը կազմել են 62,004,050 հազ. դրամ (62.9% աճ), ֆիզիկական անձանց վարկերը`12,676,840 հազ. դրամ (11.7% աճ): 2011թ. առաջնային նշանակություն ունեցավ փոքր և միջին բիզնեսի, ինչպես նաև խոշոր կորպորատիվ հաճախորդների վարկավորումը:
Ընդամենը 2011թ. ՓՄՁ վարկավորմանը հատկացվել է 3,409, 585 հազ. դրամ, իսկ խոշոր կորպորատիվ հաճախորդներին` 57,771,838 հազ. Դրամ, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:

По состоянию на 31 декабря 2011 года кредитный портфель ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» составил 74,680,890 тыс. драмов, увеличившись по сравнению с тем же периодом 2010 года 51.2% или на 25,279,057 тыс. драмов. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, кредиты, выданные юридическим лицам, составили 62,004,050 тыс. драмов (рост 62.9%), кредиты, выданные физическим лицам, составили 12,676,840 тыс. драмов (рост 11.7%).
«В 2011 году приоритетным было кредитование малого и среднего бизнеса, а также крупных корпоративных клиентов», – отмечается в сообщении.
В общей сложности, в 2011 на кредитование МСБ банком было выделено 3,409, 585 тыс. драмов, крупному корпоративному бизнесу было выдано кредитов на сумму 57,771,838 тыс. драмов.