31.12.11թ. դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ վարկային պորտֆելը կազմել է 74,680,890 հազ. դրամ` 2010թ. միևնույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 51.2%-ով կամ 25,279,057 հազ. դրամով:
Ընդ որում` իրավաբանական անձանց տրված վարկերը կազմել են 62,004,050 հազ. դրամ (62.9% աճ), ֆիզիկական անձանց վարկերը`12,676,840 հազ. դրամ (11.7% աճ): 2011թ. առաջնային նշանակություն ունեցավ փոքր և միջին բիզնեսի, ինչպես նաև խոշոր կորպորատիվ հաճախորդների վարկավորումը:
Ընդամենը 2011թ. ՓՄՁ վարկավորմանը հատկացվել է 3,409, 585 հազ. դրամ, իսկ խոշոր կորպորատիվ հաճախորդներին` 57,771,838 հազ. Դրամ, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:

As of December 31, 2011 Areximbank-Gazprombank Group CJSC ensured 51.2% growth (AMD 25,279,057 thous.) against 2010 with credit portfolio totalling AMD 74,680,890 thous.
According to the bank’s press-service, loans extended to legal persons grossed AMD 62,004,050 thous. (with 62.9% growth), legal persons were provided with a total of AMD 12,676,840 thous. loans (11.7% growth).
The bank allocated a total of AMD 3,409, 585 thous. in loans to Medium & Small Businesses, with a total of 57,771,838 thous. extended to corporate businesses.