2011թ հունվար-դեկտեմբեր ամիսներին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց անուններով տեղի է ունեցել 1 547 մլն դոլարի գումարաին փոխանցումներ: Ինչպես հայտնում են ԿԲ-ի ամենամսյա տեղեկատուից, այց ցուցանիշը 2010թ նույն ժամակահատվածի համեմատ աճել է 19,6 տոկոսով: Ընդ որում, դեկտեմբերին մասնավոր փոխանցումների հոսքը 2011թ դեկտեմբերին կազմել է 166,4 մլն դոլար:
Ընդ որում, հաշվետու ժամանակահատվածում Հայաստանից արտասահման իրականացված փոխանցումների ծավալը ավելացել է 19,3 տոկոսով` կազմելով 264,4 մլն դրամ, 2010թ հունվար-դեկտոմբեր ամիսների 221,8 մլն դոլարի դիմաց: Հունվար-դեկտեմբեր ամիսներին մաքուր ներհոսքի եկամուտը ավելացել է 19,6 տոկոս և կազմել 1 282,4 մլն դրամ, 2010թ նույն ժամանակահատվածի 1 072 մլն դոլարի դիմաց:
Փոխանցումների ամենամեծ ծավալն իրականացվել է Ռուսաստանից` 1153,8 մլն, ապա ԱՄՆ-ից` 47 մլն, Ղազախստանից` 18,8 մլն, Ուկրաինայից` 8,8 մլն դոլար:

В январе-декабре 2011 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $1 547 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель увеличился по сравнению с аналогичным периодом 2010 года на 19,6%. При этом приток частных трансфертов в декабре 2011 года составил $166,4 млн.
Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж увеличился на 19,3%, составив $264,6 млн против $221,8 млн в январе-декабре 2010 года. Чистый приток поступлений в январе-декабре увеличился на 19,6% и составил $1 282,4 млн против $1 072 млн в аналогичный период 2010 года.
Самый большой объем чистых поступлений был осуществлен из России – $1153,8 млн, далее следуют США – $47 млн, Казахстан – $18,8 млн, Украина – $8,8 млн.