2011թ հունվար-դեկտեմբեր ամիսներին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց անուններով տեղի է ունեցել 1 547 մլն դոլարի գումարաին փոխանցումներ: Ինչպես հայտնում են ԿԲ-ի ամենամսյա տեղեկատուից, այց ցուցանիշը 2010թ նույն ժամակահատվածի համեմատ աճել է 19,6 տոկոսով: Ընդ որում, դեկտեմբերին մասնավոր փոխանցումների հոսքը 2011թ դեկտեմբերին կազմել է 166,4 մլն դոլար:
Ընդ որում, հաշվետու ժամանակահատվածում Հայաստանից արտասահման իրականացված փոխանցումների ծավալը ավելացել է 19,3 տոկոսով` կազմելով 264,4 մլն դրամ, 2010թ հունվար-դեկտոմբեր ամիսների 221,8 մլն դոլարի դիմաց: Հունվար-դեկտեմբեր ամիսներին մաքուր ներհոսքի եկամուտը ավելացել է 19,6 տոկոս և կազմել 1 282,4 մլն դրամ, 2010թ նույն ժամանակահատվածի 1 072 մլն դոլարի դիմաց:
Փոխանցումների ամենամեծ ծավալն իրականացվել է Ռուսաստանից` 1153,8 մլն, ապա ԱՄՆ-ից` 47 մլն, Ղազախստանից` 18,8 մլն, Ուկրաինայից` 8,8 մլն դոլար:

$1 547 mln was transferred to individuals through the Armenian banking system in January-December 2011.
According to the RA Central Bank’s monthly bulletin, 19,6% increase was recorded as compared with the same period of last year, with private remittances totaling $166,4 mln. in December 2011.
Besides, the amount of remittances from Armenia increased by 19,3% to total $264,6 mln in January-December 2011 against $221,8 mln. of the same period of 2010. During the reported period, the net cash inflow increased by 19,6% amounting to $1 282,4 mln against $1 072 mln in January-December 2010.
Meanwhile, Russia keeps the biggest share of remittances to Armenia – $1153,8 mln, followed by the U.S. – $47 mln, Kazakhstan – $18,8 mln and Ukraine – $8,8.