Փետրվարի 7-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,050,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 388.75 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիամց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388.75 դրամ:
Փետրվարի 7-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.11 դրամ` փետրվարի 6-ի համեմատ ավելանալով 0.15 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 510.44դրամ` ավելանալով 4.07 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.14 կետով` կազմելով 12.96 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 7 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 2,050 млн. по среднему курсу 388,75 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 388,75.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 7 февраля составил 388,11 драма, сократившись по сравнению с 6 февраля на 0.15 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 510,44 драма, увеличившись на 4.07 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,14 пункта – 12,96 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.