Հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ, ՌԴ տրանսպորտի նախարար Իգոր Լևիտինը և նրա հայ գործընկեր՝ Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը այսօր այցելեցին «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը: Ընկերության գլխավոր տնօրեն Շևկետ Շայդուլլինը նախարարներին ներկայացրեց Հայաստանի երկաթուղու աշխատանքը, 2011 թվականին կատարված ծրագրերը և նախագծերը 2012 թվականի համար:
Ինչպես հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը, Ի.Լևիտինն ու Մ.Վարդանյանն այցելեցին ՀԿԵ Տրանսպորտային ծառայությունների կենտրոնը, որտեղ նրանց ներկայացվեցին «մեկ պատուհանի» սկզբունքով մատուցվող ծառայությունների ամբողջ սպեկտրը, հաճախորդների հետ աշխատանքները, մուլտիմոդալ բեռնափոխադրումների իրականացման սխեմաները, սակագների հաշվարկի մեխանիզմները: Ի.Լևիտինին հատուկ հետաքրքրեց մրցունակության մակարդակը բեռնափոխադրումների հայկական շուկայում: Նախարարը բարձր գնահատական տվեց ՀԿԵ գործունեությանը մրցակցության կոշտ պայմաններում:
Նախարարներն այցելեցին ՀԿԵ Գիտատեխնիկական ինֆորմացիայի կենտրոնը, որտեղ ծանոթացան երկաթուղու մասնագիտացված գրադարանի ֆոնդերի, ինչպես նաև երկաթուղայինների ուսուցանման համար Կենտրոնի հնարավորությունների հետ: ՀԿԵ ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Շ.Շայդուլլինը հյուրերին ներկայացրեց Ընկերության կորպորատիվ պարբերականը՝ «Հայաստանի երկաթուղային» թերթը:
ՀԿԵ ՓԲԸ կատարած այցի շրջանակներում Ի.Լևիտինն ու Ընկերության գլխավոր տնօրեն Շ.Շայդուլլինը քննարկեցին երիտասարդ մասնագետներին աշխատանքի ներգրավվման, երիտասարդ երկաթուղայինների կարիերային աճի և զարգացմանն ուղղված երիտասարդական քաղաքականության իրականացման հարցերը:

7 Февраль 2012 - 14:24 AMT
Сопредседатель армяно-российской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству, министр транспорта РФ Игорь Левитин вместе со своим армянским коллегой – министром транспорта и связи Мануком Варданяном, посетил сегодня ЗАО «ЮКЖД». Генеральный директор компании Шевкет Шайдуллин ознакомил министров с работой армянской железной дороги, реализованными в 2011 году программами и планами ЮКЖД на будущий год.
Как сообщает пресс-служба компании, гости посетили открытый недавно на ЮКЖД Центр транспортных услуг, где им был представлен весь спектр услуг структуры, оказываемых по принципу «одного окна». Министров ознакомили с механизмами работы с клиентами, услугами по организации мультимодальных перевозок, принципами расчета тарифов. Левитин особенно заинтересовался уровнем конкуренции на армянском рынке грузоперевозок, дав высокую оценку работе ЮКЖД в жестких конкурентных условиях.
Министры также посетили Центр научно-технической информации ЮКЖД, где ознакомились с фондом специализированной железнодорожной библиотеки, возможностями Центра для обучения железнодорожников. Генеральный директор ЮКЖД представил гостям корпоративное издание Компании – газету «Железнодорожник Армении».
В рамках своего визита на ЮКЖД Левитин и генеральный директор Компании Шайдуллин обсудили вопросы привлечения на работу молодых кадров, реализации молодежной политики, направленной на развитие и карьерный рост молодых специалистов-железнодорожников.