Բանկի զարգացման ֆինանսական մոդելը նախատեսում է, որ 2012թ. տարեվերջին «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խմբի»հիմնադիր կապիտալը կավելանա ևս 10 մլն ԱՄՆ դոլարով: Կապիտալի ավելացումը իրականացվելու է բանկի միակ բաժնետեր` ռուսաստանյան Գազպրոմբանկի կողմից` լրացուցիչ բաժնետոմսերի թողարկման միջոցով: Հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից:
01.01.2012թ. դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ ընդհանուր կապիտալը կազմել է 15,710,567 հազ. դրամ` նախորդ տարվա միևնույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 829,991 հազ. դրամով կամ 5,6%-ով: Բանկի հիմնադիր կապիտալը տարեվերջի դրությամբ կազմել է 12,347, 279 հազ. դրամ:

In 2012 Gazprombank OAO plans to boost charter capital of Areximbank-Gazprombank Group CJSC by USD 10 mln.
The bank’s financial development plan stipulates replenishment of its charter capital by USD 10 mln. at the expense of Russian Gazprombank through additional shares,” the bank’s press service reported.
As ofJanuary 1, 2012 Areximbank-Gazprombank Group CJSC gross capital totaled AMD 15,710,567 thous.increasing by AMD 829,991 thous. (5,6%) compared with the same period of 2011. The charter capital amounted to AMD 12,347, 279 thous. by yearend.