Moody’s Investors Service (Moody’s) միջազգային վարկային վարկանիշային գործակալությունը Ռուսաստանի երրորդ խոշորագույն բանկին` Գազպրոմբանկին շնորհել է «Baa3» ներդրումային մակարդակի ընթացիկ վարկային վարկանիշը, իսկ Standard & Poor's (S&P)-ը` «ВВ+»:
Գազպրոմբանկը հանդիսանում է համակարգաստեղծ բանկ և կարևորագույն դեր է խաղում իր պետության համար` նպաստելով բանկային հատվածի և տնտեսության զարգացմանն ուղղված կառավարության նախաձեռնությունների իրագործմանը, ինչպես նաև իրականացնում է «Գազպրոմ» ԲԲԸ գործառնական գործունեության բանկային սպասարկումը:
«Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ն (Ռուսաստան) հանդիսանում է «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ (Հայաստան) միակ բաժնետերը:

Служба кредитных рейтингов Moody’s Investors Service (Moody’s) присвоила текущий кредитный рейтинг инвестиционного уровня «Baa3» третьему по величине банку России – Газпромбанку, у другого международного рейтингового агентства Газпромбанк имеет рейтинг«ВВ+».
Газпромбанк является системообразующим банком и играет значительную роль в реализации инициатив правительства РФ по поддержке банковского сектора и российской экономики в целом, банк также осуществляет обслуживание операционной деятельности ОАО «Газпром».
«Газпромбанк» ОАО (Россия) является единоличным акционером ЗАО«Арэксимбанк-группа Газпромбанка» (Армения).