ՀՀ կառավարությունը կսուբսիդավորի 58 մլն դրամի ապրանքաշրջանառությունը գերազանցող տնտեսվարող սուբյեկտների համար էլեկտրոնային ստորագրությունների ձեռքբերումը 9500 դրամով:
Փետրվարի 9-ի նիստին ՀՀ Կառավարությունը որոշում է կայացրել կառավարության աշխատակազմին 2012թ առաջին եռամսյակի համար հատկացնել 10.5 մլն դրամ: Ինչպես հայտնել է կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, սուբսիդավորման դեպքում էլեկտրոնային ստորագրությունը կարժենա 3,5 հազար դրամ` 15 հազարի փոխարեն:
«Այս տարվանից էլեկտրոնային եղանակով հաշվետվության ներկայացումը պարտադիր է դարձել միջին բիզնեսի համար: Հաջորդ տարվանից նույն եղանակով կգործի նաեւ փոքր բիզնեսը», – ասել է Դավիթ Սարգսյանը:

Armenian government contributes to acquisition of electronic signatures for businesses, annual turnover of which exceeds AMD 58 mln. by AMD 9 500.
On February 9, Armenian government passed a decision to allocate AMD 10,5 mln. to government staff in the first quarter of 2012. Preliminarily price of electronic signatures totaled AMD 15 000 followed by AMD13 000, according to the head of RA government staff David Sargsyan.
“Now it will cost AMD 3 500 against AMD 13 000 for economic entities,” he said.
In this context, Mr. Sargsyan noted that rendering of accounts electrically has become mandatory for representatives medium and small Businesses starting 2012.