ՀՀ կառավարությունը կսուբսիդավորի 58 մլն դրամի ապրանքաշրջանառությունը գերազանցող տնտեսվարող սուբյեկտների համար էլեկտրոնային ստորագրությունների ձեռքբերումը 9500 դրամով:
Փետրվարի 9-ի նիստին ՀՀ Կառավարությունը որոշում է կայացրել կառավարության աշխատակազմին 2012թ առաջին եռամսյակի համար հատկացնել 10.5 մլն դրամ: Ինչպես հայտնել է կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, սուբսիդավորման դեպքում էլեկտրոնային ստորագրությունը կարժենա 3,5 հազար դրամ` 15 հազարի փոխարեն:
«Այս տարվանից էլեկտրոնային եղանակով հաշվետվության ներկայացումը պարտադիր է դարձել միջին բիզնեսի համար: Հաջորդ տարվանից նույն եղանակով կգործի նաեւ փոքր բիզնեսը», – ասել է Դավիթ Սարգսյանը:

Правительство Армении просубсидирует приобретение электронных подписей для хозсубъектов, годовой оборот которых превышает 58 млн драмов на 9 500 драмов.
Правительство Армении на заседании 9 февраля приняло решение выделить аппарату правительства в первом квартале 2012 года 10,5 млн драмов. Как сообщил руководитель аппарата правительства РА Давид Саргсян, раннее стоимость электронной подписи составляла 15 000 драмов, затем 13 000 драмов. «Сейчас же для этих хозсубъектов она будет стоить 3 500 драмов против 13 000 драмов», – подчеркнул он.
В связи с этим Давид Саргсян добавил, что представление отчетов в электронном варианте с 2012 года стало обязательным для представителей малого и среднего бизнеса, а вот со следующего года будет обязательным и для малого.