Փետրվարի 9-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 8.85 մլն ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 388.71 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388 դրամ:
Ընդ որում, փետրվարի 9-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.71 դրամ` փետրվարի 8-ի համեմատ ավելանալով 0.34 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 515.90 դրամ ` ավելանալով 1.04 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեք ավելացել է 0.02 կետով` կազմելով 13.06դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

9 Февраль 2012 - 12:07 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 9 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 8,85 млн. по среднему курсу 388,71 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 388.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 9 февраля составил 388,71 драма, увеличившись по сравнению с 8 февраля на 0.34 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 515,90 драма, увеличившись на 1.04 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,02 пункта – 13,06 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.