Փետրվարի 14-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,090 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 388.96 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 389 դրամ:
Փետրվարի 14-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.62 դրամ` փետրվարի 13-ի համեմատ ավելանալով 0.28 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 512.67 դրամ` նվազելով 2.11 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.06 կետով` կազմելով 12.95 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

14 Февраль 2012 - 12:51 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 13 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,090 млн. драмов по среднему курсу 388,96 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 389 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 14 февраля составил 388,62 драма, увеличившись по сравнению с 13 февраля на 0.28 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 512,67 драма, сократившись на 2.11 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,06 пункта – 12,95 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.