2012 թվականի փետրվարի 1-ի դրությամբ հանրապետության գազահամակարգին միացված է 626 382 բաժանորդ, հաղորդում է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ մամլո ծառայությունը: Ընդ որում, ընթացիկ տարվա հունվար ամսվա ընթացքում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ փաստացի գազասպառող բաժանորդների թիվն ավելացել է 671-ով:
«ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ գազաֆիկացման և գազամատակարարման մասնաճյուղերի «1-04» վթարա-կարգավարական ծառայությունների կողմից գրանցված տվյալների համաձայն, 2011 թվականի ընթացքում ընդհանուր առմամբ ստացվել է 36 042 հայտ:
Գրանցված հայտերից գերակշռող մասը` 20 585-ն առնչվել է գազասպառման ներտնային համակարգերին, որից 6828-ը վերաբերվել է գազի արտահոսքին, 4957-ը` ազդանշանային համակարգի գործարկմանը, 6695-ը` այլ բնույթի կանչեր, 1678-ը եղել է կեղծ և այլն: Գրանցված հայտերից 14531-ը վերաբերվել է գազատարների, 926-ը` գազակարգավորիչ կայանների հետ կապված խնդիրներին:

По состоянию на 1-ое февраля 2012 года к газовой сети республики подключено 626 382 абонента, сообщает пресс-служба ЗАО ”АрмРосгазпром”. При этом за январь текущего года число фактических газопотребителей компании увеличилось на 671.
По данным аварийно-диспетчерских служб “1-04” филиалов газификации и газоснабжения ЗАО "АрмРосгазпром", за 2011 год было зарегистрировано 36 042 обращения.
Преобладающая часть обращений – 20 585 вызовов – имела отношение к внутридомовой системе газопотребления, из них 6828 обращений было по поводу утечки газа, 4957 обращений – по поводу срабатывания сигнальной системы безопасности, 6695 – по вопросам иного характера, 1678 вызовов оказались ложными и т.д. 926 вызовов имели отношение к газорегулирующим станциям и 14 531- к газопроводам.