Փետրվարի 15-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,900,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 389.31 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 389.48 դրամ:
Ընդ որում, փետրվարի 15-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.89 դրամ` փետրվարի 14-ի համեմատ ավելանալով 0.27 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 512.25 դրամ` ավելանալով 0.42 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.04 կետով` կազմելով 12.99 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

15 Февраль 2012 - 12:20 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 15 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 1,9 млн. драмов по среднему курсу 389,31 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 389,48 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 15 февраля составил 388,89 драма, увеличившись по сравнению с 14 февраля на 0.27 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 512,25 драма, сократившись на 0.42 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,04 пункта – 12,99 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.