Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Վլադիմիր Յակունինի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:Ողջունելով հյուրերին կառավարությունում՝ վարչապետը նշել է. «Ձեր այցելությունները մշտապես ավարտվում են նոր և նշանակալի ծրագրերի ներդրմամբ ու երկկողմ համագործակցության զարգացմամբ: Հայաստանի երկաթուղային տրանսպորտի բնագավառում առկա է տեսանելի առաջընթաց և տպավորիչ արդյունքներ, ինչը շատ հաճելի է»:
Վլադիմիր Յակունինը նշել է, որ «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ընկերության լավ արդյունքներն ստիպում են մտածել երկաթգծի բնագավառի հետագա զարգացմանն ուղղված նոր ծրագրերի մասին: Նա շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ կառավարությանը՝ արդյունավետ համագործակցության համար:
Այնուհետև Վլադիմիր Յակունինը ՀՀ վարչապետին է ներկայացրել «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ»-ի նորանշանակ գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Ռեբեցին՝ նշելով, որ վերջինս ունի աշխատանքային մեծ փորձ և մշտապես զբաղեցրել է բարձր պաշտոններ:
Տիգրան Սարգսյանը և Վլադիմիր Յակունինը բարձր են գնահատել ընկերության արդեն նախկին գլխավոր տնօրեն Շևքեթ Շայդուլինի աշխատանքը և մաղթել նրան հետագա հաջողություններ:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ծրագրեր և պայմանավորվածություն ձեռք բերել քննարկել դրանք՝ աշխատանքային խմբերի մակարդակով:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял сегодня делегацию во главе с президентом ОАО “Российские железные дороги” (РЖД) Владимиром Якуниным, сообщает пресс-служба правительства Армении. “Ваши визиты всегда завершаются внедрением новых и значимых программ и развитием двухстороннего сотрудничества. В сфере железнодорожного транспорта Армении есть видимый прогресс и впечатляющие успехи”, – заявил, приветствуя гостей, глава правительства.
В свою очередь, Якунин отметил, что хорошие успехи ЗАО “ЮКЖД” заставляют задуматься над новыми программами, направленными на развитие сферы железной дороги.
Глава РЖД представил премьеру нового гендиректора ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» Виктора Ребеца, отметив, что у него есть богатый опыт работы, и он всегда занимал высокие посты.
Тигран Саркисян и Владимир Якунин высоко оценили работу уже бывшего главы ЮКЖД Шевкета Шайдуллина и пожелали ему дальнейших успехов.
Во время встречи собеседники также обсудили ряд вопросов, представляющих взаимный интерес, и договорились продолжить это обсуждение на уровне рабочих групп.
Виктор Ребец до назначение на пост главы ЗАО "ЮКЖД" занимал должность начальника Департамента по взаимодействию с федеральными и региональными органами власти ОАО "РЖД". Шевкет Шайдуллин возглавит «Куйбышевскую железную дорогу».