Փետրվարի 13-17-ն ընկած ժամանակահատվածում Հայաստանում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 73,566,425 ԱՄՆ դոլար 388.36 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 86,638,752 ԱՄՆ դոլար 389.3 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 17,890,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 389.08 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,850,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 388.84 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Փետրվարի 6-12-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 26.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 43.1 մլն ԱՄՆ դոլար:

17 Февраль 2012 - 13:11 AMT
С 13 по 17 февраля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 73,566,425 долларов США по 388.36 драма/1 доллар США и продано 86,638,752 долларов США по 389.3 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 17,890,000 долларов США по 389.08 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,850,000 долларов США по 388.84 драма/1 доллар США.
С 6 по 12 февраля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 26.7 млрд драмов, а долларовых кредитов – 43.1 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.