Հայաստանի Վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 24-ին կմեկնի Հնդկաստան: ՎՊ նախագահը կմասնակցի Ջայպուրում կայանալիք Ասիական երկրների Բարձրագույն վերահսկիչ մարմինների (ASOSAI) 12-րդ համագումարին:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ՎՊ լրատվական ծառայությունը, օրակարգում ընտրված են մի շարք հարցեր, այդ թվում` «2009-2011 ֆինանսական և ֆիսկալ տարիների ASOSAI ֆինանսական hաշվետվությունների հաստատումը և Աուդիտի հանձնաժողովի» զեկույցը, ինչպես նաև 2012-2015 թվականների ASOSAI Ռազմավարական ծրագրի իրականացման վերաբերյալ միջնաժամկետ ծրագիրը:
Համագումարի ընթացքում կքննարկվի նաև Ասիական և Եվրոպական երկրների բարձրագույն վերահսկիչ մարմինների (ASOSAI –EUROSAI) համագործակցության ծրագիրը և կստորագրվի փոխըմբռնման հուշագիր:

23 Февраль 2012 - 12:57 AMT
Глава Контрольной палаты Армении примет участие в съезде Азиатской организации высших контрольных органов в Джайпуре
Возглавляемая председателем Контрольной палаты Армении Ишханом Закаряном делегация 24 февраля отправится в Индию, где примет участие в 12 съезде Азиатской организации высших контрольных органов (ASOSAI) в Джайпуре.
Как сообщает пресс-служба КП РА, на повестке дня целый ряд вопросов, в том числе и утверждение отчетностей за 2009-2011 гг., а также среднесрочная программа ASOSAI на 2012-2015 гг.
Помимо этого, будет обсуждено сотрудничество ASOSAI –EUROSAI (Европейская организация высших контрольных органов).