ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը և Visa ընկերությունը հայտարարել են «Ձմեռը ՎՏԲ-ի հետ» մարքետինգային արշավի արդյունքները: «Ձմեռը ՎՏԲ-ի հետ» արշավը նպատակաուղղված էր ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Visa քարտերով անկանխիկ վճարումների ծավալի մեծացմանը և Visa ժամանակակից վճարային քարտերի գործառնության մասին Հայաստանի սպառողների իրազեկման բարձրացմանը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Visa քարտապանների համար նախատեսված ակցիան գործում էր 2011թ. նոյեմբերի 1-ից մինչև 2012թ. հունվարի 31-ը: Ակցիային կարող էին մասնակցել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բոլոր Visa քարտապանները, որի համար պարզապես անհրաժեշտ էր ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտով ցանկացած գումարի գնումներ կատարել Հայաստանի և նրա սահմաններից դուրս գործող ցանկացած առևտրի կամ սպասարկման կետերում: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Visa քարտով վճարված յուրաքանչյուր գնման դիմաց քարտապանները ստանում էին բոնուսային միավորներ գնման գումարից և ավտոմատ կերպով դառնում էին ակցիայի մասնակիցներ:
Ակցիայի գործունեության 3 ամիսների ընթացքում (2011թ. նոյեմբերի 1-ից մինչև 2012թ. հունվարի 31-ը) ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Visa քարտերով անկանխիկ գործարքների քանակը կրկնապատկվել է, այդ թվում շրջանառությունը Visa քարտերով ավելացել է 40%-ով նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի համեմատությամբ: Ակցիայի շրջանակներում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Visa քարտերով կատարված գործարքների միջին քանակը կազմել է օրական 6000:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի առավելագույն բոնուսային միավորներ վաստակած Visa քարտապանների միջև խաղարկվեցին 100 արժեքավոր մրցանակներ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի և Visa ընկերության կողմից: Մրցանակների թվում էին կենցաղային տեխնիկայի գնման 50 հավաստագրեր և ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում արտոնյալ պայմաններով բանկային պրոդուկտների ձևակերպման 50 հավաստագրեր` -1% վարկի և +1% ավանդի համար:
Ակցիայի խաղարկության արդյունքում գլխավոր մրցանակակիր ճանաչվեց ՎՏԲ-Հայաստան Բակի հաճախորդ Սամվել Սարգսյանը:
Ակցիայի արդյունքների վերլուծումը ցույց տվեց, որ Visa քարտապանները մեծամասնությամբ գնումները իրականացրել են սուպերմարկետներում: Երկրորդը ճանաչողականությամբ առևտրի/սպասարկման կետերից են հագուստի խանութները, այնուհետև` էլեկտրոտեխնիկայի խանութ-սրահները: Բացի այդ, նկատվել է նաև վճարումների զգալի աճ ինտերնետ միջավայրում, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» и компания Visa подвели результаты маркетинговой кампании «Зима с ВТБ». Кампания «Зима с ВТБ» была направлена на увеличение объема безналичных платежей по картам Visa ВТБ Банка (Армения) и повышение осведомленности потребителей Армении о функциональности современных платежных карт Visa.
Акция для держателей карт Visa Банка ВТБ (Армения) проходила в период с 1 ноября 2011 г. до 31 января 2012 г. В акции могли принять участие все держатели карт Visa Банка ВТБ (Армения), просто оплатив по карте покупки или услуги на любую сумму в любом торгово-сервисном предприятии на территории страны и за ее пределами. За каждую покупку, оплаченную по карте Visa Банка ВТБ (Армения), потребители получали бонусные баллы от суммы покупки и автоматически становились участниками акции.
За 3 месяца действия акции (с 1 ноября 2011 г. по 31 января 2012 г.) количество безналичных операций по картам Visa Банка ВТБ увеличилось вдвое, при этом обороты по картам Visa ВТБ Банка (Армения) увеличились на 40% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Среднее количество операций по картам Visa Банка ВТБ в период проведения кампании составило 6000 ежедневно.
Среди наиболее активных держателей карт Visa Банка ВТБ (Армения), набравших наиболее количество бонусных баллов, были разыграны 100 ценных призов от Банка ВТБ (Армения) и компании Visa, среди которых 49 сертификатов на покупку техники и 50 сертификатов на оформление банковских продуктов Банка ВТБ (Армения) на льготных условиях: -1% на кредит или +1% на вклад.
Обладателем главного приза кампании – поездки на двоих на солнечный берег Объединенных Арабских Эмиратов, стал клиент Банка ВТБ (Армения) Самвел Саргсян.
Анализ результатов кампании показал, что наибольшее количество операций держатели карт Visa совершили в супермаркетах. Вторая по популярности категория торгово-сервисных предприятий − магазины одежды, далее следуют супермаркеты электротехники. Кроме того, был отмечен значительный рост платежей в сети Интернет, сообщает пресс-служба банка.